Кіровоградська обласна лікарня серед 36 закладів, яким НСЗУ призупинила фінансування

Кіровоградська обласна лікарня потрапила до переліку медзакладів, яким НСЗУ тимчасово призупинила фінансування.
Про це повідомила Національна служба здоров'я України у Facebook.
Національна служба здоров’я України тимчасово призупинила фінансування 36 медичним закладам, серед яких — і Кіровоградська обласна лікарня. Підставою стало те, що лікарні не надали пояснень щодо можливого незабезпечення пацієнтів потрібними ліками та медвиробами за державною програмою.
У НСЗУ зазначають, що раніше надіслали листи 206 лікарням із вимогою пояснити, чому, згідно з даними в Електронної системи охорони здоров'я та звітах про доходи й витрати, показник середніх витрат на одного пацієнта є надзвичайно низьким. 36 закладів, за даними станом на 13 травня, не надали у встановлені строки обґрунтованих пояснень або підтверджувальних документів, через що фінансування за пакетом було призупинили.
Генеральна директорка КНП «Кіровоградська обласна лікарня Кіровоградської обласної ради» Лариса Андреєва на запит CBN підтвердила, що заклад справді отримав листа від НСЗУ. У квітні в лікарні провели аудит з боку НСЗУ — перевіряли надання допомоги пацієнтам з інсультами.
«Ми надали їм всі документи, ми надали їм всі журнали, фінансування, скільки виділялось коштів, скільки ми коштів Національної служби здоров'я, які виділені нам на цей пакет, потратили, тобто якихось таких грубих порушень у нас немає. Тому ми зараз розбираємося з цією ситуацією. На момент аудиту призупиняється фінансування», — пояснює Лариса Андреєва.
За її словами, станом на сьогодні лікарня повторно надсилає до НСЗУ обґрунтування та фінансову інформацію, і сподівається на швидке поновлення фінансування.
«Сьогодні ми повторно надсилаємо лист до Національної Служби Здоров'я з нашими обґрунтуваннями, з інформацією про те, що у нас був проведений аудит. Ну і надіюсь на те, що буде все-таки поновлено фінансування нашої лікарні», — додала директорка.
Вона також наголосила, що пацієнти обласної лікарні наразі забезпечені усім необхідним: «На сьогоднішній день у нас проведені тендера. Закуплено десь більше як на місяць медикаментів. Лікарня працює в штатному режимі. Фінансування, вірніше, забезпечення медикаментами отримали всі лікарні, всі відділення. У нас є кисень, медикаменти, є все необхідне для реанімації, діалізу та операцій. Хірурги оперують, терапевти лікують — ми працюємо в штатному режимі».
У 2024 році, за словами Андреєвої, лікарня придбала ліків на понад 134 млн грн, з яких близько 72 млн — це кошти НСЗУ. За ці кошти пролікували понад 25 тисяч пацієнтів, а витрати на одного становили приблизно 2,5 тисячі гривень.