Кліщів із хворобою Лайма на Кіровоградщині стало майже в півтора раза більше

У 2025 році на Кіровоградщині 212 кліщів були інфіковані хворобою Лайма, торік таких кліщів було менше - 151.
Про це повідомив Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України у Facebook.
Цьогоріч у лабораторії особливо небезпечних інфекцій вже дослідили 1 326 екземплярів кліщів, з них 212 (16%) були інфікованими збудником Лайм-бореліозу. Торік, по листопад включно, дослідили 1 517 екземплярів, з них 151 (10%) були позитивними.
Загалом з початку 2025 року на Кіровоградщині зареєстрували 86 випадків захворювання на хворобу Лайма, шість - у дітей. За весь минулий рік зафіксували 98 випадків хвороби Лайма, вісім – у дітей. Згідно зі статистичними даними, за 2024 рік зареєстрували 683 випадки присмоктування чи укусу кліщів.
Найбільше випадків захворювання цьогоріч припало на місто Кропивницький – 47 випадків, а Кропивницький район разом із містом – 53 випадки. В Олександрійському районі зафіксували 25 випадків, у тому числі в Олександрії – 5 випадків. У Голованівському районі виявили два випадки, в Новоукраїнському районі – шість випадків.