Майже 20% школярів Кіровоградщини не мають мотивації до навчання

У Кіровоградській області в рамках позапланових інституційних аудитів за 2024 - початок 2025 років провели опитування учнів 12 закладів освіти, яке показало, що 19% дітей не мають бажання ходити до школи.
Про це CBN повідомила начальниця управління Державної служби якості освіти у Кіровоградській області Лілія Синчук.
«77% учнів зазначили, що йдуть до ліцею в піднесеному настрої, з радістю, проте в 19% учнів відсутнє бажання ходити до закладів освіти. Переважна більшість батьків учнів повідомили, що діти з гордістю розповідають про свої успіхи (96%) та відвідують школу в піднесеному настрої (80%). Також 92% батьків вказали, що з їхніми дітьми не траплялися випадки насильства, 8% – іноді траплялися випадки образливої поведінки з боку однокласників або інших учнів», - розповіла Лілія Синчук.
Очільниця управління додала, що мета позапланових інституційних аудитів - проаналізувати та оцінити якість освітньої діяльності школи та надати закладу рекомендації і підтримку у вдосконаленні його роботи, подивитися на школу комплексно - очима учнів, їхніх батьків, вчителів та директора.
За результатами заходів, у 71% шкіл освітнє середовище (безбар'єрність, антибулінгові кампанії тощо) вимагає покращення, у 29% - середовище оцінили на достатній рівень. У 57% закладів освіти система оцінювання результатів навчання учнів має достатній рівень, 43% - вимагає покращення.
Щодо педагогічної діяльності, то 71% шкіл оцінили на достатній рівень, 29% - вимагає покращення. У 86% освітніх закладів управлінські процеси мають достатній рівень, 14% - вимагає покращення.
У всіх перевірених навчальних закладах бракує сучасного обладнання, у 86% - відсутня огорожа школи або окремої секції, у 71% - немає майданчика для учнів початкових класів, потрібно оновити фізкультурно-спортивне, ігрове обладнання та облаштувати необхідну кількість санвузлів, у тому числі й для дітей з особливими освітніми потребами, у 57% - необхідно забезпечити технічними засобами контролю для безпечного користування інтернетом.
Також у 86% шкіл немає пандуса або його кнопки виклику, у 71% - відсутня ресурсна кімната для учнів.
У більшості перевірених шкіл не спостерігали випадки образливої поведінки, приниження, прояви психологічного та фізичного насильства, освітнє середовище є безпечним та комфортним, кожен вільно висловлює власні думки. У закладах освіти не зафіксували наявність заяв або повідомлень про випадки булінгу (цькування).
Позапланові інституційні аудити торік провели у семи ліцеях Кетрисанівської, Дмитрівської, Соколівської, Мар'янівської сільських рад, Онуфріївської селищної ради, Новомиргородської та Новоукраїнської міських рад та у п'яти закладах Великосеверинівської, Суботцівської сільських рад, Компаніївської селищної ради та Кропивницької міської ради на початку цього року.