Кропивничан навчали старовинних технік друку
Сьогодні, 20 березня, у Музеї історії українського хореографічного мистецтва художниця Ганна Баранова провела майстерклас з техніки друку для дітей.
На заході були присутні підлітки, вони вже не вперше відвідували майстеркласи художниці, та опановували й інші подібні техніки.
«В першу чергу хочу відзначити, що це не вибійка, ми будемо вибійкові мотиви на папір і спробуємо експериментувати з різними техніками», - розповіла CBN художниця Ганна Баранова.
Мета заходу - навчити старовинних технік друку, та показати її актуальність.
Художниця розповіла: «Це абсолютно дивовижно, тому що коли людина починає малювати форму для вибійки, у неї виходить, я не знаю як, дійсно форма для вибійки, не ліногравюра, не якесь високе мистецтво, а така абсолютно народна річ, мабуть, що не дарма наш народ придумав такі узори і придумує їх далі».
Ліногравюра (від «лінолеум» і «гравюра») — опукла гравюра, створювана вирізуванням малюнка на лінолеумі.
Вибійки майстриня робить самостійно, готує трафарети з професійних та підручних матеріалів.
Анна Баранова - дизайнерка та художниця з Харкова, до масштабного військового нападу росії займалася декоративно-ужитковим мистецтвом і його викладанням. Має мистецьку освіту, досліджує традиційні техніки українського мистецтва та передає досвід учням.
Фото: Ігор Філіпенко, CBN.