Ліквідаторів аварії на ЧАЕС вшанували у Кропивницькому
Покладанням квітів до пам’ятного знака «Жертвам Чорнобиля» вшанували кропивничани учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Також висловили вдячність та згадали про подвиг ліквідаторів масштабної радіаційної катастрофи 26 квітня 1986 року, наслідки якої відчуваємо й нині.
Ця надзвичайна подія, яку називають найстрашнішим цивільним ядерним інцидентом у світі, є однією з двох аварій атомної енергетики, оцінених як 7 (найбільший ступінь тяжкості) за Міжнародною шкалою ядерних подій, іншою є ядерна катастрофа на Фукусімі в Японії 2011 року. Ґрінпіс і міжнародна організація «Лікарі проти ядерної війни» стверджують, що через аварію лише серед ліквідаторів померли десятки тисяч осіб. За даними організації Союз «Чорнобиль», з 600 000 ліквідаторів 10% померло, а 165 000 отримали інвалідність.
Число постраждалих від Чорнобильської аварії можна визначити лише приблизно. Окрім загиблих працівників АЕС і пожежників, до них слід віднести хворих військовослужбовців і цивільних осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії, і мешканців районів, що піддалися радіоактивному забрудненню. Визначення того, яка частина захворювань з'явилася внаслідок аварії — вельми складне завдання для медицини і статистики. Вважається, що більша частина смертельних випадків, пов'язаних з дією радіації, була або буде викликана онкологічними захворюваннями.
Фото: Ігор Філіпенко, CBN.