На Кіровоградщині 13 людей звернулися до поліції для декларування зброї
Тринадцять жителів Кіровоградщини звернулися до відділків поліції області для того, щоб задекларувати вогнепальну зброю без притягнення до кримінальної відповідальності.
Про це на запит CBN повідомив начальник сектору контролю за обігом зброї поліції Кіровоградської області Сергій Дейкун.
З 25 листопада на території України набув чинності закон «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який затвердив процедуру декларування вогнепальної зброї для осіб які законно проживають на території України. Наразі на Кіровоградщині до поліції звернулося 13 осіб, які задекларували 14 одиниць вогнепальної зброї. Також зверталися з добровільною здачею боєприпасів, кількість яких становила 1664 штуки.
«Прийняття цього закону закладає правову основу для непритягнення осіб до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу. Право на декларування мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які проживають на території нашої держави на законних підставах. Декларуються нарізна та гладкоствольна зброя, яка з тих чи інших причин опинилася у користуванні громадян і зберігається без відповідного дозволу. Не декларуються кулемети, гранатомети, міномети, вогнемети, переносні зенітно-ракетні комплекси, ствольні артилерійські системи та боєприпаси до них. Таку зброю громадяни можуть добровільно здати, і в цьому разі вони не притягуються до кримінальної відповідальності», — зазначив Сергій Дейкун.
Щоб розпочати процес декларування зброї, необхідно звернутися на лінію 102, де оператор пояснить подальший алгоритм дій. Після дзвінка вам потрібно звернутися до найближчого відділення поліції за місцем свого проживання для початку процедури декларування. Зброю слід принести до поліції в розібраному вигляді, незарядженою та упакованою таким чином, щоб сторонні не могли візуально визначити, що це зброя.
Як розповів Сергій Дейкун, сама процедура декларування займає небагато часу та розповів які документи необхідні для виконання цієї процедури:
«Процес декларування триває близько години, включно із заповненням заяви. Для декларування громадянин має подати письмову заяву, до якої додаються копія документа, що посвідчує особу (паперовий паспорт або ID-картка), одна фотокартка розміром 3,5 × 4,5 см, копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера) і копія договору страхування відповідальності власників зброї за шкоду, яку може бути заподіяно третій особі внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї».
Якщо фактичне місце проживання особи знаходиться за межами Кіровоградської області, причин для хвилювання немає, оскільки поліція створила спеціальні підрозділи з декларування, які зв'язуються з особою та виїжджають за адресою, вказаною під час звернення щодо декларування.
За незаконне зберігання вогнепальної зброї особу притягують до відповідальності за ст. 263 Кримінального кодексу України (Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї). Санкції статті передбачають покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до семи років.