На Кіровоградщині бракує фахівців із супроводу ветеранів: працює лише 50 з необхідних 450

Перегляди: 134
Фото: Міноборони

У Кіровоградській області наразі працює лише 50 фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, попри те, що потреба становить близько 450 таких посад.

Про це на брифінгу розповіла начальниця управління ветеранів в Кіровоградській області Наталія Сівова.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Фахівець із супроводу — це працівник комунального закладу, який надає ветеранам та членам їхніх сімей індивідуальну допомогу у реалізації прав, пільг та гарантій, передбачених державою. Він інформує, консультує, супроводжує і допомагає адаптуватися до мирного життя.

Загалом в області офіційно обліковані понад 44 тисячі ветеранів та членів родин загиблих і померлих захисників. За нормативами Кабміну, має бути один фахівець на кожні 100 осіб. Відтак, фактична кількість фахівців покриває лише незначну частину потреб.

Станом на зараз увели 92 посади, однак заповнені лише 50. Фахівці вже працюють у 35 громадах області, тоді як ще у шести громадах (Дмитрівській, Катеринівській, Світловодській, Вільшанській, Підвисоцькій та Великоандрусівській) такі посади взагалі не введені.

Як зазначила Наталія Сівова, нестача фахівців пов’язана як з браком кваліфікованих кадрів у деяких громадах, так і з конкуренцією на обмежену кількість посад у інших. Є випадки, коли на одну вакансію подається до семи кандидатів, і лише один отримує рекомендацію до працевлаштування, решта — зараховуються до резерву.

«Багато ветеранів, які повертаються, та, власне, члени сімей можуть не завжди орієнтуватися у тих пільгах, можливостях, гарантіях, які сьогодні пропонує нам держава. Тому оцей фахівець — це якраз є інформаційний радник. Це є особа, яка інформує ветерана війни та члена їхніх сімей про всі можливості, якими може скористатися ветеран. Це можливості і працевлаштування, психологічної підтримки, соціальної підтримки, заняття спортом і будь-які інші напрями, у яких необхідна підтримка, допомога, консультування ветерану», — підсумувала посадовиця.

Через брак таких працівників, управління ветеранів інформує про можливості працевлаштування.

Заробітна плата фахівців коливається в межах 20 тисяч гривень на місяць (після сплати податків). Посади фінансуються з державного бюджету, а облаштування робочих місць — за кошти місцевих рад.

Щоб стати фахівцем, необхідно мати вищу освіту не нижче ступеня бакалавра з низки гуманітарних, соціальних, технічних чи медичних спеціальностей. Кандидати можуть подати заяву вийнятково через платформу «Є-ветеран», пройти тестування та співбесіду.

Зі списком фахівців, їхніми контактами та закладами, де вони працюють, можна ознайомитися на сайті Кіровоградської обласної військової адміністрації.