На Кіровоградщині лисицям розкладають приманки з вакциною від сказу (фоторепортаж)
На Кіровоградщині почалася кампанія з імунізації лисиць, тваринам розкладають приманки з вакциною від сказу.
Про це в коментарі CBN розповіла речниця Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Наталія Шевченко.
Наталія Шевченко
«Цього року в Україні Держпродспоживслужба проводить масштабну кампанію з імунізації. Такій обробці підлягають лісосмуги, балки, лісові території, оминаються водні об'єкти, оминаються населені пункти. На нашу область ми отримали 482 138 доз вакцини. На Кіровоградщині працюватимуть 302 бригади протягом 5 днів, тобто з понеділка по п'ятницю», - повідомила Наталія Шевченко.
Речниця Держпродспоживслужби в області додала, що раніше приманки з вакциною розкидали за допомогою авіатранспорту, проте через повномасштабне вторгнення з 2022 року це роблять спеціально проінструктовані робочі групи.
У Великій Северинці до кампанії долучилися представники Держпродспоживслужби, старости, єгер (спеціаліст-мисливець, який керує полюванням), представник мисливського господарства, співробітники сільської ради, працівники Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини та голова Великосеверинівської сільської ради Сергій Левченко.
Сергій Левченко
«Залучили всі села, які перебувають в нашій територіальній громаді, це 11 населених пунктів. Ми сформували вісім бригад. Площа покриття цією вакциною складатиме близько 120 км²», - розповів Сергій Левченко.
Також голова Великосеверинівської сільської ради додав, що майже зі всієї громади, зокрема з Лозуватки, Оситняжки, Байраків, Созонівки, надходили звернення з приводу лисиць, яких бачили в межах населених пунктів.
Учасників кампанії у Великій Северинці поділили на дві бригади по п'ять осіб. Кожна бригада має розкласти не більше 375 приманок на площі 15 км². Інструктував людей начальник Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини Віталій Тєльний.
Віталій Тєльний
«Ми використовуємо вакцину "Орісвак", її виготовляють в Україні. Приманка складається з харчової принади, яка вкриває капсулу з дозою вакцини. Після поїдання твариною приманки, вже на 21-й день виробляється імунітет», - зазначив Віталій Тєльний.
Станом на сьогодні, як повідомила речниця Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Наталія Шевченко, з початку поточного року в Кіровоградській області зафіксували 95 випадків сказу серед тварин. За аналогічний період минулого року було 74 випадки. Восени 2023 року під час кампанії охопили лише 10% території області, проте цьогоріч планують охопити 100% Кіровоградщини, це майже 20 тисяч км².
Фото: Ігор Філіпенко, CBN.