На Кіровоградщині перевіряють співробітників облпрокуратури щодо правомірності отримання інвалідності
На Кіровоградщині проводиться перевірка співробітників облпрокуратури щодо правомірності отримання висновків про інвалідність.
Про це у відповідь на запит CBN повідомили у Службі безпеки України.
"Регіональним органом СБ України проводиться перевірка співробітників Кіровоградської обласної прокуратури щодо правомірності отримання висновків про інвалідність", - йдеться у відповіді.
Також зазначається, що Служба безпеки у співпраці з іншими правоохоронними органами системно викриває масштабні корупційні схеми у лавах медико-соціальних експертних комісій. Так, у 2024 році за матеріалами СБУ 64 посадовці МСЕК отримали підозру у вчиненні злочинів, а ще 9 осіб уже засудили.
Окрім того, за ініціативою української спецслужби скасували 4106 висновків про інвалідність, яку призначали на підставі фіктивних документів. У протидії незаконним явищам у сфері діяльності МСЕК Служба безпеки тісно взаємодіє з МОЗ, Національною поліцією та ДБР.
Серед іншого, у лютому цього року за матеріалами Управління СБУ в Кіровоградській області повідомили про підозру за ч. 3 ст. 369-2 КК України лікарці-хірургу, членці військово-лікарської комісії одного із районних територіальних центрів комплектування соціальної підтримки Кіровоградської області.
Як повідомляло CBN, за матеріалами провадження, вона вимагала та одержала 40 000 гривень від чоловіка, який підлягає мобілізації, за підготовку фіктивних медичних документів щодо стану його здоров'я, оформлення довідки про непридатність до військової служби та зняття з військового обліку.
В СБУ зазначили, що наразі справу передали до суду.
Раніше повідомлялося, що через резонансні відкриття корупції у МСЕК та ймовірних неправомірно отриманих висновках про інвалідність, в Україні проведуть перевірки у відповідних установах. Зокрема, Генпрокуратура розпочала службове розслідування. CBN повідомляло, що на Кіровоградщині працюють 197 прокурорів, серед них 16 мають статус особи з інвалідністю.