На Кіровоградщині підлітка, який скоїв ДТП, звільнили з-під варти

Перегляди: 478

На Кіровоградщині підлітка, який скоїв ДТП у Новоархангельську, звільнили з-під варти.

Про це повідомила Кіровоградська обласна прокуратура.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Кропивницький апеляційний суд розглянув та задовольнив апеляційну скаргу керівника Кіровоградської обласної прокуратури на вирок Новоархангельського районного суду, який засудив 16-річного хлопця до реального позбавлення волі строком на 1 рік. Неповнолітній є фігурантом кримінального провадження за фактом скоєння ДТП, в якій травмувався його одноліток.

Обставини справи: подія сталася у липні 2023 року у місті Новоархангельськ. Засуджений, не маючи посвідчення водія, сів за кермо батькового мотоцикла разом із своїм неповнолітнім товаришем. Хлопець не впорався з керуванням на мокрій дорозі та допустив перекидання транспортного засобу. У результаті пасажир мотоцикла отримав ушкодження середнього ступеня тяжкості.

Керівник прокуратури вимагав скасувати вирок в частині призначеного покарання через неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність та невідповідність покарання тяжкості вчиненого правопорушення та особі обвинуваченого. Відтак наполягав ухвалити новий вирок по справі із застосуванням ч.1 ст.69 КК України у виді 90 годин громадських робіт з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки.

Прокурор звернув увагу, що при винесенні вироку не взяли до уваги та проігнорували низку суттєвих пом’якшуючих обставин: злочин вчинений неповнолітньою особою, до того ж вперше, щире каяття хлопця, його активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, прохання потерпілого не позбавляти волі свого товариша, а також виключно позитивні характеристики неповнолітнього з місця проживання та навчання.

Хлопця звільнили з-під варти у залі апеляційного суду.