На Кіровоградщині сарани немає, але моніторинг посівів обов’язковий - Держпродспоживслужба

Станом на 25 липня, на Кіровоградщині осередків сарани не фіксували, проте території з підвищеним ризиком необхідно обов’язково моніторити.
Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.
Як повідомляло CBN, найбільше від сарани страждають Одеська, Запорізька, Херсонська, Дніпропетровська області. Що стосується Кіровоградщини, то у головному управлінні Держпродспоживслужби області зазначили, що неможливо спрогнозувати, чи мігруватимуть шкідники на територію нашого краю.
Для того щоб локалізувати їхню появу необхідно проводити моніторинг на територіях із підвищеним ризиком поширення шкідників, таких як неорні землі – перелоги та узбіччя, посіви багаторічних трав, поля, де не проводилися агротехнічні заходи, ділянки з розрідженою рослинністю вздовж зрошувальних каналів, галявини та узлісся лісових насаджень. Обстеження краще проводити зранку до 9:00 або після 18:00 до заходу сонця, коли саранові в стані відносного спокою на рослинах.
Від шкідників ефективно використовувати контактно-кишкові препарати.
Обробляти ділянки хімічними засобами доцільно, якщо на 1 м² припадає від двох до п’яти особин сарани, у випадку одиночних особин треба обробляти, коли на 1 м² припадає від десяти до п'ятнадцяти осіб.
Натомість на присадибних ділянках проти сарани використовують дозволені препарати, які можуть бути ефективні проти шкідників, суворо дотримуючись техніки безпеки.
Для того щоб не допустити розвитку сарани у наступному році, необхідно проводити осінню глибоку оранку, дискування, боронування пасовищ, неорних угідь – щоб знищити яйця сарани й порушити життєвий цикл. Ротація сівозмін також дієвий профілактичний захід проти цього шкідника.
У разі виявлення осередків саранових на території області, терміново повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області або найближчого державного фітосанітарного інспектора. Контакти - за посиланням.