На реалізацію у Кропивницькому першого етапу «Безбар’єрного маршруту» витратять орієнтовно 50 млн грн

У Кропивницькому на реалізацію п’яти проєктів першого етапу «Безбар’єрного маршруту» витратять орієнтовно майже 50 мільйонів гривень.
Про це на брифінгу повідомив заступник міського голови Олександр Вергун.
У першій черзі представлені п’ять проєктів, три з яких уже почали реалізовувати:
«Вулиця Шевченка - від Михайлівської до Кропивницького - 10,5 мільйона. Друга - та, яка на експертизі, - частина вулиці Шевченка - це тротуар від Перспективної до Михайлівської, орієнтовно, поки ще з експертизи не вийшло, буде десь плюс-мінус 15 мільйонів гривень. Вулиця Архітектора Паученка - від Перспективної до Пашутінської - 4,8 мільйона гривень. Вулиця Велика Перспективна - від Степана Бандери до Театральної - 11,4 мільйона гривень. І вулиця Театральна - це від Пашутінської до Чорновола - близько 8 мільйонів гривень», - зазначив Олександр Вергун.
Загальна вартість реалізації п’яти цих проєктів орієнтовно складає 49,7 мільйона гривень. Ці кошти підуть на оновлення тротуарної плитки, заміну або встановлення нового освітлення - опор та LED-ламп, встановлення перильних огороджень у місцях із великим перепадом висот, висадження нових зелених насаджень, заміну каналізаційних і теплових колодязів тощо.
Також під час брифінгу Олександр Вергун зазначив, що у проєктах заплановано видалення зелених насаджень, які заважають реалізації безбар’єрних маршрутів. Проте посадовець запевнив, що на заміну старим деревам висадять нові та молоді.
Станом на зараз до створення безбар’єрних маршрутів приєдналися 15 населених пунктів. Кошти на реалізацію ініціативи розподіляються таким чином: 40% коштів надає держава, 30% надходять з місцевого бюджету, і ще 30% - з обласного бюджету.
Нагадаємо, що проєкт має на меті створити якісний, доступний і безпечний міський простір, який відповідає стандартам безбар’єрності. Зокрема, Кропивницький, разом з іншими містами, матиме свої безбар’єрні маршрути вже цього року, що сприятиме покращенню якості життя маломобільних громадян.
Проєкт також передбачає вдосконалення будівельних норм щодо доступності та інклюзивності.
Як повідомляло CBN, підрядна організація Товариство з обмеженою відповідальністю «РДС» розпочала ремонтні роботи від вулиці Степана Бандери до вулиці Театральної. Перша черга «Безбар’єрного маршруту Кропивницького» має протяжність 1,5 кілометра.