Наприкінці червня погода не сприяла вегетації городини на Кіровоградщині

Перегляди: 248
Фото ілюстративне

Агрометеорологічні умови третьої декади червня були малосприятливими для вегетації пізніх теплолюбних культур, городини.

Про це повідомляє Кіровоградський обласний центр з гідрометеорології у Facebook.

Як зазначається, агрометеорологічні умови третьої декади червня внаслідок прохолодної з відсутністю ефективних опадів погоди були малосприятливими для вегетації пізніх теплолюбних культур, городини. Спостерігалась контрастна з різким коливанням температурного режиму та з дефіцитом опадів погода. Станом на 28 червня запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту були переважно задовільними, в орному шарі ґрунту на більшості площ були недостатні.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Зерно озимої пшениці та озимого ячменю досягло воскової стиглості, що на 1-1,5 тижня раніше звичайних строків, місцями озимий ячмінь досяг повної стиглості. У ярого ячменю відмічалась молочна стиглість зерна, що в межах звичайного. У кукурудзи впродовж декади тривало листоутворення. У рослин утворилося 15-17 листків, на більш пізніх посівах 13 листків. Висота рослин досягала від 93 до 191 см. У гороху тривало достигання бобів і його збирали. На посівах сої тривала поява бокових пагонів та розпочалося цвітіння. Висота рослин на кінець декади досягала 22-27 см. У соняшника на більшості площ тривало утворення суцвіть та формування кошиків. Висота рослин становила від 15 до 46 см.

У картоплі закінчувалось цвітіння, місцями відмічали в’янення бадилля. Томати, залежно від строків висадки розсади, знаходились у фазах появи суцвіть, цвітіння та відцвітання перших квіток. У огірків триває й цвітіння, й достигання - місцями їх вже збирали. У плодових культур тривав ріст та налив плодів. Збирали вишні, пізні черешні.

ССО РЕКРУТИНГ