Обласний «Центр-Ветеран» у Кропивницькому цього року отримав 11 тисяч запитів
У 2024 році обласний «Центр-Ветеран», що знаходиться у Кропивницькому, отримав 11 тисяч запитів, що на тисячу перевищує минулорічний показник.
Про це на брифінгу розповіла директорка обласного «Центр-Ветеран» Інеса Колпак.
У 2019 році місцева влада створила комунальний заклад Обласний ресурсний центр з питань допомоги АТО та ВПО. 12 липня 2023 року заклад перейменували на «Центр-Ветеран». Як зазначила директорка, після цього рішення виникали сумніви стосовно доцільності існування такого органу, адже паралельно функціонувало Управління у справах ветеранів, що створювало можливість дублювання роботи. Однак Інеса Колпак наголосила:
«Ми виступили із заявою, що дублювання ніякого немає, тому що управління — це управлінські моменти, і вони займаються державною політикою, займаються ветеранами. Те, що стосується «Центр-Ветеран», то ми займаємось більш практичною роботою, відповідаємо за кожне звернення наших захисників і захисниць до центру та ведемо супровід щодо вирішення тих чи інших питань, які виникають у наших захисників».
«Надання соціальної допомоги, підтримка та сприяння задоволенню в першу чергу потреб захисників і захисниць України, членів їхніх сімей, сімей загиблих, померлих, полонених та зниклих безвісти. Також — сприяння обліку захисників, їхніх родин та родин загиблих, полонених і зниклих. Ми комунікуємо з громадськістю, засобами масової інформації, органами виконавчої влади й місцевого самоврядування, зокрема міськими, селищними та сільськими радами, щодо соціальної підтримки».
Штат центру складає 11 осіб, серед яких соціальні працівники, юристи та психологи. Проте центр відчуває дефіцит кваліфікованих юристів, які здатні забезпечувати юридичний супровід усіх категорій цільової аудиторії.
Для покращення роботи центр планує створити мобільні групи, які будуть виїжджати у громади області. Вони надаватимуть підтримку ветеранам та їхнім сім'ям, допомагатимуть із соціальними, медичними та юридичними питаннями, а також навчати працівників ветеранських хабів.
«На сьогодні ми вже здійснили 22 виїзди, де підтримували та навчали ветеранські хаби, що функціонують у громадах з 2023 року. Плануємо розширювати діапазон виїздів, щоб охопити ті громади, де поки що робота лише на початковому етапі», — додала Інеса Колпак.
Крім цього, директорка підкреслила, що мотивація працівників — ключовий фактор у роботі центру. Більшість фахівців, які працюють у «Центр-Ветеран», особисто дотичні до війни: це родичі загиблих, дружини військових та волонтери з досвідом роботи з 2014 року.