Олександрійську психіатричну лікарню приєднають до обласної

Перегляди: 170
Фото з відкритих джерел

Олександрійську психіатричну лікарню планують приєднати до Кіровоградської обласної психіатричної лікарні як структурний підрозділ.

Про це під час брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОВА Олег Рибальченко.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

За його словами, медзаклад не увійшов до спроможної мережі охорони здоров’я області, оскільки є монопрофільним і не відповідає критеріям, визначеним Національною службою здоров’я. У результаті лікарня не змогла забезпечити свою фінансову спроможність після укладання контракту з НСЗУ на 2024 рік.

«Опрацювавши це питання, обласна державна адміністрація з департаментом охорони здоров’я пропонує зараз реорганізацію закладу у вигляді приєднання цього закладу до надкластерного закладу обласної психіатричної лікарні, з подальшим збереженням його як структурний підрозділ на території Олександрійського району і таким чином можемо оптимізувати чисельність адміністративного складу», — сказав Олег Рибальченко.

У межах реорганізації також передбачили скорочення адміністративного і технічного персоналу, посади якого дублюються з обласною психіатричною лікарнею. Водночас для медичних працівників змін поки не планують, а пацієнти й надалі отримуватимуть повний обсяг послуг.

Зараз в Олександрійській психіатричній лікарні постійно перебувають до 40 стаціонарних пацієнтів. У закладі також надають амбулаторну допомогу, проводять огляди на стан сп’яніння, інші психіатричні послуги. Працівники закладу отримують мінімальну зарплату, приєднання реорганізація може збільшити кількість послуг та збільшити заробітні плати робітників.

Кінцеве рішення про реорганізацію мають ухвалити депутати обласної ради на одній з найближчих сесій. Це стане завершальним етапом структурної реформи надкластерних закладів у напрямку психіатричної допомоги.