Під деколонізацію підлягають 26 об'єктів у Кропивницькому

Перегляди: 758
Фото: Ігор Філіпенко, CBN

У Кропивницькому в рамках декомунізації та деколонізації перейменували 215 об’єктів топоніміки, також 26 об'єктів підлягають очищенню від маркерів російської імперської політики.

Про це на запит CBN відповіли у департаменті містобудування та земельних ресурсів Кропивницької міської ради.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

На державний облік подали 26 об’єктів культурної спадщини (список не навели), які підлягають деколонізації. Український інститут національної пам’яті надав рекомендації щодо демонтажу пам’ятників і знаків із символікою російської імперської політики. 

До переліку входять об'єкти культурної спадщини, які взяли на державний облік ще за старим законодавством, до ухвалення Закону України «Про охорону культурної спадщини». Ці об’єкти не включені до сучасного Державного реєстру нерухомих пам’яток України та підлягають очищенню від маркерів російської імперської політики також їх не рекомендують заносити до Держреєстру.

Подальші рішення щодо цих об’єктів ухвалять після затвердження відповідного наказу Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.

Протягом 2022-2024 років у Кропивницькій громаді перейменували 215 об’єктів, пов’язаних із комуністичним режимом, радянським минулим і державою-агресором. Перелік перейменованих об’єктів опублікований на сайті міської ради.

Кіровоградське водосховище отримало нову назву. Згідно з рішенням міської ради від 28 травня 2024 року, Кіровоградське водосховище перейменували на Новомиколаївське.

Раніше повідомляло CBN, що попри тривалу дію законів про декомунізацію, та деколонізацію, у Кропивницькому досі залишаються елементи радянської символіки.