Попри посуху Кіровоградщина цьогоріч серед лідерів за врожаями зернових та соняшника
Попри спекотне літо та осінь у 2024 році Кіровоградщина входить до семи областей із стабільними показниками врожайності, за врожайністю ранніх зернових та соняшника - у лідерах.
Про це на брифінгу повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОВА Валерія Фурманова.
«Традиційно Кіровоградщина входить до четвірки лідерів за обсягами виробництва ранніх зернових культур. Також регіон є лідером з виробництва соняшника. Цього року зібрано 1 288 тисяч тонн соняшника. Хоча цей показник менший за запланований через складні погодно-кліматичні умови, він все одно забезпечує Кіровоградщині провідні позиції», — зазначила директорка.
Валерія Фурманова також додала, що через літню та осінню спеку Кіровоградщина зібрала менше кукурудзи, соняшника, цукрового буряка та ріпаку, ніж планувалося.
Крім того, цього року держава запровадила три нові грантові програми для розвитку садівництва та теплиць. Окремою програмою підтримки стали дотації на розвиток тваринництва. Так, 280 господарств області отримали 14,3 мільйона гривень на поголів'я корів, а 65 господарств — 7,5 мільйона гривень на вирощування кіз та овець. В області відновив діяльність Світловодський маслосирзавод, а у січні планується запуск Кропивницької птахофабрики.
Кіровоградщина також передала гуманітарну допомогу херсонським аграріям у вигляді насіння соняшника для засіву розмінованих територій.
Попри кадрові проблеми, пов’язані з мобілізацією та нестачею фахівців, підприємства області продовжують працювати. Функціонують переробні заводи, а техніка працює в полях. Розвивається альтернативна енергетика. Більшість сонячних електростанцій області належать аграріям. Окрім цього, встановлюються когенераційні установки для виробництва енергії за спрощеною процедурою. Харчова промисловість також відновлюється. Підприємства активно беруть участь у грантових програмах, отримуючи до восьми мільйонів гривень для придбання обладнання. Кіровоградщина експортує значну кількість аграрної продукції, зокрема жирів. Потужності переробки соняшнику та технічних культур становлять два мільйони двісті тисяч тонн на рік, а урожай — півтора мільйона тонн.