Прикували увагу не менше за Ziferblat: гурти з Кропивницького на сцені Євробачення (фото)

Колективи з Кропивницького виступили у Швейцарії, Польщі та на Днях української культури на Євробаченні.
Про це під час брифінгу в ОВА розповіли представники міського управління культури та учасники колективу.
Народний ансамбль «Світанок» і оркестр народних інструментів «Степограй» з Кропивницького представили Україну на трьох великих культурних подіях у Європі — в Швейцарії, Польщі та на Днях української культури в рамках Євробачення у Базелі.
«До нас звернулося Посольство України в Швейцарії після того, як побачили відео нашого концерту в театрі Кропивницького. Нас запросили виступити для діаспори та європейців. Це велика гордість і водночас виклик», — розповіла начальниця управління культури і туризму Кропивницької міськради Анна Пруссова.
На передодні основного концерту в Цюриху, кропивничани виступили на Дні української культури, організованому в межах Євробачення-2025 у Базелі. Виступ організував Максим Печененко таємно, ділиться, що до останнього не був впевнений, що вдасться приїхати.
«Між нами там відстань 250 км. І я трішечки навіть так, знаєте, думаю, якщо вийде, поїдемо. Я тому нікому про це і не розказував», — розповів Максим Печененко.
Кропивницькі ансамблі мали двогодинний виступ, який починався одразу після пресконференції Ziferblat, і солісти в костюмах перетягли всю увагу преси та глядачів ще перед початком виступу.
Максим Печененко розповів: «І от коли ми прийшли, саме в цей час відбувалась пресконференція Ziferblat. Я дітям кажу, щоб не перебивати все це дійство, що відбувається, переодягніться в автобусі і вже в костюмах підійдемо до майданчика. То коли ми в костюмах вийшли з автобуса, почали йти, то вся преса і всі люди від Ziferblat перейшли до нас».
За його словами, організатори та глядачі назвали виступ потужним, а деякі навіть подолали 250 км з Базеля до Цюриха, щоб повторно відвідати концерт кропивничан 16 травня.
Максим Печененко розповів, що глядачі, зокрема українська діаспора, були глибоко зворушені: «Навіть ті українці, які зараз живуть за кордоном, вони сиділи і плакали».
Під керівництвом Максима Печененка і Віталія Негребецького артисти презентували театралізовану концертну програму «Україна — країна надії, віри і стійкості», яка поєднувала танець, вокал і живу інструментальну музику. Її основою стали теми війни, болю і віри в перемогу.
Анна Пруссова зазначила, заступник консула України в Швейцарії, який готував стандартну промову для привітання, після концерту згорнув листочок і зі сльозами на очах дякував за те, що колективи показали найкращу частину української культури в Європі.
Крім того, в рамках концерту провели майстерклас для двох українських шкіл у Швейцарії. Школи не мали дитячої літератури українською мовою, тому кропивничани привезли їм понад 100 примірників дитячої літератури, які зібрали у навчальних закладах міста та за сприяння місцевого видавництва.
Крім виступу в Базелі та Цюриху, колективи представили свою програму у Варшаві на сцені ансамблю Mazowsze, який є найбільшим комплексним ансамблем Польщі. До складу ансамблю входять балет, хор і симфонічний оркестр.
«Я зробив техніку, забігаю за куліси, а всі артисти Mazowsze тобі просто аплодують. Немає слів. Це неймовірно — отримати таку підтримку від легендарного польського колективу», — поділився соліст «Світанку» Олексій.
Цьогоріч розпочалася співпраця колективів муніципального оркестру народних інструментів «Степограй» та муніципального ансамблю українського народного танцю «Світанок». На чолі з керівниками Максимом Печененком у «Світанку» та Віталієм Негребецьким у «Степограї».