Щоб масштабувати контейнерну схему збору відходів, місто має побудувати майже дві тисячі майданчиків (фоторепортаж)

Перегляди: 229

У Кропивницькому «Екостайл» презентував результати пілотного проєкту зі встановлення сміттєвих баків для твердих побутових відходів у приватному секторі. Для його подальшого масштабування місту необхідно побудувати майже дві тисячі контейнерних майданчиків.

Орієнтовна кількість необхідних контейнерних майданчиків - 1900 шт.

Презентація результатів проєкту "Екостайлу" в Кропивницькому  Уляна Латушкіна

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

«Наразі у приватному секторі міста близько трьох тисяч точок збору відходів, враховуючи селище Нове. Для того, щоб впровадити контейнерний збір по всьому місту, необхідно обладнати майданчики з твердим покриттям і огорожею», - повідомила комерційна директорка ТОВ «Екостайл» Уляна Латушкіна.

Як зазначається в презентації, яку підготувала компанія «Екостайл», також необхідно побудувати уніфіковані контейнерні майданчики з бетонною основою та обмежувачем, щоб контейнери не скочувалися на дорогу, з місцем під великогабаритні, будівельні та зелені відходи, а на центральних точках - з місцем для контейнерів роздільного збору. За попередніми розрахунками, один стандартний майданчик на три контейнери вартуватиме місту 29 637 гривень, на п'ять контейнерів - 47 979 гривень. Якщо їх побудують, компанія «Екостайл» візьме на себе придбання контейнерів, двох сміттєвозів, створить нові робочі місця для восьми водіїв та 16 вантажників, закладаючи витрати у вартість послуг. 

«Ми зробили попередній розрахунок стосовно збільшення тарифного плану для населення приватного сектора. При контейнерній схемі збору вартість послуг зросте орієнтовно на 6-10 грн. Звісно, при позитивному рішенні міськради, будуть проведені більш точні економічні розрахунки», - додала Уляна Латушкіна.

Наразі у мікрорайонах Озерна Балка, Центр, Олексіївка встановили 174 контейнери. Тверді побутові відходи вивозять через день, завдяки чому зменшилася кількість стихійних звалищ, людям не потрібно зберігати сміття вдома протягом семи днів, тварини не розтягують відходи по вулиці, розв'язали проблему з тими, хто запізнюється й викидає сміття після приїзду сміттєвоза. Пілотний проєкт мав тривати з 1 квітня по 31 травня, проте завдяки схвальним відгукам і проханням мешканців мікрорайонів, він продовжується й нині.

Серед проблем інфраструктури, які ускладнюють збір у приватному секторі, у компанії відзначили відсутнє тверде покриття під контейнерами та покриття доріг
для під'їзду сміттєвозів.

«Щоб контейнерний збір відходів впровадити вдало, місто має звернути увагу на те, що клумба не має бути контейнерним майданчиком», - розповіла представниця «Екостайлу».

Як зазначили під час пресконференції, для повноцінного розгортання ініціативи, майданчики для контейнерів повинні будувати за єдиним стандартом, а це компетенція балансоутримувача. Поточні витрати на масштабування не враховані у тарифі, який нині діє. Необхідно затвердити міську програму впровадження контейнерної схеми збору твердих побутових відходів у приватному секторі. Також визначити балансоутримувачів, які відповідатимуть за встановлення та утримання контейнерних майданчиків. Подальше впровадження та розширення проєкту можливе за наявності управлінського рішення з боку міської ради.

Фото: Ігор Філіпенко, CBN.

Презентація результатів проєкту

Презентація результатів проєкту

Презентація результатів проєкту

Презентація результатів проєкту

Презентація результатів проєкту

Презентація результатів проєкту

ССО РЕКРУТИНГ