Суддя та заступник голови ОТГ на Кіровоградщині за хабар закрили справу про п'яне водіння
На Кіровоградщині суддя та заступник голови однієї з громад отримали підозру за закриття справи п'яного водія за хабар.
Про це повідомила Нацполіція.
Як зазначають, порушник, якому загрожувала відповідальність за п'яне водіння, звернувся по допомогу до заступника голови ОТГ. Той через дружні стосунки із суддею домовився про закриття провадження.
Після ухвалення рішення посадовець ОТГ отримав хабар, частину якого передав судді, а решту залишив собі за посередництво.
Обом оголосили підозру за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України — одержання неправомірної вигоди службовою особою. Їм загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади до трьох років.
Схему розкрили оперативники управління стратегічних розслідувань Нацполіції в Кіровоградській області спільно з детективами НАБУ та прокурорами САП.
Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не довели в суді.
Як повідомляло CBN, суддю з Кропивницького мали судити за спробу отримати 2 тисячі доларів за вплив на рішення адміністративного суду щодо податкової справи фермерського господарства.