У Чернівцях у братській могилі поховають воїна з Кіровоградщини

Перегляди: 1046

У Чернівцях на кладовищі у Садгорі поховають 16 українських військових, які загинули від авіанальоту росіян у Київській області ще в березні 2022 року.

Про це повідомляє Укрінформ.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

«Ще 11 березня 2022 року був ворожий авіаналіт у селах Людвинівка і Варівськ Київської області. Тоді загинули українські військові. Після цієї події фрагменти тіл збирали щонайменше 5 разів, вони сильно обгоріли. Ми два роки проходили різні експертизи. Ті частинки тіл, які можна було ідентифікувати, уже віддали рідним для захоронення. Після усіх експертиз вдалося ідентифікувати 16 загиблих військових. Проте згідно з даними військової частини і матеріалів досудового розслідування у нас є дані, що в тому місці загинуло 20 військових», - розповіла адвокатка потерпілих родин загиблих Тетяна Садовська.

За її словами, із цього списку 20 українських військових станом на сьогодні троє досі вважаються зниклими безвісти. Адже наявні більше 200 фрагментів тіл дуже сильно обвуглені, і їх неможливо ідентифікувати. Хоча вони пройшли всі можливі експертизи в Україні. Також до процедури ідентифікації залучали представників та експертів Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти із Гааги.

Таке спільне поховання українських військових проводять в Україні вперше.

Під час того ворожого авіанальоту на Київщині загинули військові із Чернівецької, Хмельницької, Івано-Франківської, Тернопільської, Львівської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської та Донецької областей