У Кропивницькому перевірили заклади, що надають соціальні послуги

Перегляди: 1307
Фото ілюстративне

Представники місцевої влади наголошують, що мета таких заходів на Кіровоградщині – покращення умов для підопічних, а не здійснення тиску на установи.

Про це на брифінгу повідомили директор департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОВА Олександр Догаров та директорка департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради Юлія Вовк.

24 лютого поточного року Міністерство соціальної політики та Національна сервісна служба України звернулися до всіх обласних військових адміністрацій з вимогою провести обстеження умов у надавачів соціальних послуг. Мета – переконатися, що заклади дотримуються критеріїв, які визначила постанова Кабміну №185, щодо забезпечення підопічних належним рівнем харчування, медичної допомоги, реабілітаційних засобів та інших необхідних послуг.

На Кіровоградщині, як зазначив посадовець, діє значна мережа таких установ. На обласному рівні – це 12 комунальних інтернатних закладів; на рівні територіальних громад – 13 комунальних стаціонарних відділень догляду. Також в області працюють 8 закладів недержавного сектору. Моніторингу підлягають заклади, що належать не тільки до комунальної власності, а й ті, які є приватною ініціативою.

Під час проведення таких заходів між представниками міської ради та благодійним фондом «Будинок допомоги милосердя» виникло непорозуміння. Як повідомляють у соцмережах, люди висловлюють незадоволення тим фактом, що посадовці необґрунтовано втручаються у роботу схожих установ та бюрократично тиснуть на них.

На цю ситуацію відреагував директор департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОВА Олександр Догаров:

«Ніхто не мав на меті чинити тиск або порушувати питання щодо запровадження якихось заходів стосовно організації. Єдине завдання полягало в оцінці відповідності послуг визначеним критеріям. Якщо виявляли недопрацювання, на них звертали увагу, пропонували їх усунути та складали відповідний план. У разі потреби ми були готові допомогти в організації навчання працівників, оскільки в процесі роботи виникає багато питань».

Загалом у Кропивницькому посадовці перевірили сім комунальних закладів, одну громадську організацію та чотири недержавні суб'єкти господарювання, що надають соціальні послуги. Йдеться про комунальні установи: Кропивницький міський центр соціальних служб, міський територіальний центр соціального обслуговування, соціальний гуртожиток для дітей-сиріт, центр обліку бездомних осіб, соціальні гуртожитки №1 та №2, центр запобігання та протидії насильству. Також перевірили громадську організацію «Відчувай» і недержавні заклади: БФ «Милосердний самарянин», пансіонат «Тепло родини», БФ «Будинок допомоги милосердя» та будинок для престарілих «Турбота Улюблених».

Як повідомила Юлія Вовк, комунальні заклади та громадська організація «Відчувай» загалом відповідають встановленим критеріям, мають необхідну документацію та кваліфікований персонал. Проте посадовці виявили окремі недоліки: у комунальному гуртожитку №2 потребує модернізації система пожежної безпеки, не всі комунальні приміщення є повністю безбар'єрними, також відсутні власні укриття.

Головна проблема, яку виявили у приватних та благодійних закладах – відсутність їх реєстрації в офіційному Реєстрі надавачів соціальних послуг. Їм радять це зробити, оскільки це важливо для подальшої роботи та розвитку. Співпраця з цими закладами під час перевірки була різною. Фонд «Милосердний самарянин» надав повний доступ та необхідні документи. Перевірку пансіонату «Тепло родини» обмежили, оскільки засновник разом з документами був відсутній, хоча телефоном він запевнив у готовності до співпраці. У фонді «Будинок допомоги милосердя» доступ надали лише кільком членам комісії, при цьому жодних документів не показали; цьому закладу надали рекомендації, зокрема щодо пожежної безпеки, а його керівник повідомив, що готує документи для реєстрації. Будинок «Турбота Улюблених» перевірити не вдалося – його зачинили, а телефоном повідомили, що він наразі не працює в місті.

Як зазначили посадовці, занесення організації у відповідний реєстр не покладає на неї додаткових зобов'язань, навпаки, цей крок розширить можливості для розвитку, а саме: це полегшує налагодження співпраці з іноземними організаціями.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua