У Кропивницькому підбили підсумки проєкту «Покоління 1325: безпека через участь дівчат» (фоторепортаж)

17 липня в Кропивницькому підбили підсумки проєкту «Покоління 1325: безпека через участь дівчат», мета якого сприяти активній участі дівчат-курсанток та членкинь молодіжних рад у реалізації положень Плану дій резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».
Про важливість проєкту та походження його назви розповіла президентка КА «Громадські ініціативи» Любов Лук'янцева.
Любов Лук'янцева
«Цей проєкт покликаний долучити дівчат, жінок до процесів прийняття рішень, які пов'язані з безпекою, з вирішенням конфліктів, а в подальшому миробудуванні та відновленні. Все це регулюється резолюцією ООН 1325, яка була прийнята в рамках ООН ще в 2000 році», - зазначила Любов Лук'янцева.
Заступниця начальника Кіровоградської ОВА Катерина Колтунова розповіла, чому проєкт «Покоління 1325: безпека через участь дівчат» є важливим у сучасних реаліях:
«Такий проєкт, як "Покоління 1325", він і про якість, про те, що ми даємо конкретні інструменти, конкретні навички нашим молодим дівчатам для того, щоб вони могли ними користуватися у своїй територіальній громаді, долучатися до прийняття рішень, долучатися до створення і до адвокації безпосередньо. Тому що жінки точно не об'єкт безпеки, а суб'єкт, адже ми усвідомили це ще в 2014 році, коли волонтерський фронт очолили в основному жінки, логістичні моменти взяли на себе жінки, вони так само тримають тил, виконуючи набагато більше функцій, ніж до повномасштабного вторгнення, до війни».
Посадовиця додала, що до тренінгів у рамках проєкту долучилися понад 500 учасниць та учасників, з них близько 200 регулярно відвідували заходи.
Депутатка фортечної районної у місті ради Аміна Козин поділилася враженнями від участі у заходах та розповіла про актуальність, важливість активностей, які влаштовували в рамках проєкту:
«Дійсно дуже насичена програма і дуже цікавий новий досвід, нова інформація з приводу резолюції. Взагалі, молоді дівчата мають величезний потенціал, але часто буває, що не вистачає видимого прикладу жіночого лідерства. Це може допомогти їм бути більш впевненими у собі, більше проявляти ініціативу, бути голосом змін у громаді і в країні в цілому. Тому дуже важливо, щоб такі проєкти продовжувалися».
Також про отриманий досвід розповіла представниця обласного Парламенту дітей Мирослава Мезенцева:
«Мені найбільше сподобалася зустріч з депутатками, тому що я побачила на практиці, ставила запитання, які мені потім надалі допомагають самій орієнтуватися в житті і ділитися цим досвідом з іншими дівчатами».
Членкиня молодіжної ради Кіровоградщини, голова Парламенту дітей Поліна Федорова зазначила, що набутий досвід був для неї унікальним:
«Ви дали мені дуже сильний поштовх зміцнюватися, разом кооперуватися, а також створювати нові проєкти».
Проєкт «Покоління 1325»: безпека через участь дівчат» реалізується КА «Громадські ініціативи» у партнерстві з Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women's Fund за підтримки Уряду Обʼєднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.
Фото: Ігор Філіпенко, CBN.