У Кропивницькому презентували проєкт «Покоління 1325: безпека через участь дівчат» (фото)

Перегляди: 104

У Кропивницькому в пресцентрі CBN Кіровоградська асоціація «Громадські ініціативи» презентувала проєкт «Покоління 1325: безпека через участь дівчат».

Мета проєкту - сприяти активній участі дівчат-курсанток та членкинь молодіжних рад у реалізації положень Плану дій резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» шляхом підвищення їхніх знань, навичок та залученості до миротворчих і безпекових ініціатив на регіональному рівні. Про завдання проєкту розповіла президентка Кіровоградської асоціації «Громадські ініціативи» Любов Лук'янцева.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

IMG_2630_01_10_2025 Любов Лук'янцева

«Перш за все, ми хочемо посилювати обізнаність учасниць з резолюцією 1325, бо чим більше активних громадян і громадянок знатимуть про порядок денний резолюції 1325, тим активніше вони братимуть участь у процесі реалізації цих планів. Тобто долучатися до розв'язання безпекових питань, до миротворчих процесів, до гуманітарних речей. Можливо, хтось захоче долучитися до лав ЗСУ, до волонтерських ініціатив, працювати в безпекових структурах, які у нас є на теренах Кіровоградщини. Ми хочемо надати нашим учасницям практичні навички з кризових комунікації, тому що це дуже важливо в переговорних процесах, миротворчих процесах, дуже важливо просувати ті ідеї і те розуміння, як вони хочуть бачити ці процеси», - повідомила Любов Лук'янцева.

Також президентка асоціації наголосила, що важливо доступно, зрозуміло та з практичним аспектом розповісти про резолюцію Ради безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», надати учасницям знання та навички з питань гендерної рівності та налагодити партнерство між молоддю, місцевими органами влади, громадськими організаціями та структурами безпеки.

Заступниця начальника Кіровоградської ОВА Катерина Колтунова додала, що втілення проєкту є важливим, оскільки отримавши необхідні знання, дівчата зможуть активно розвиватися в громаді:

IMG_2609_01_10_2025 Катерина Колтунова

«У нас є державна стратегія, на реалізацію якої затверджений план організації виконання цієї стратегії. Також у нас ще в 2021 році прийнятий обласний план резолюції 1325, в 2023 році його оновили і локалізували вже 33 таких плани в 46 громадах. Одна з них обласна, тобто вона об'єднує молодь з різних куточків нашої області. І ми бачимо, що часто лідерство саме за дівчатами. Ментальне здоров'я, гендерна рівність, лідерство жінок, безпекові питання, протидія домашньому насильству - вони мають бути компонентом уваги в молодіжних радах. І десь це працює краще, десь працює гірше, але такий проєкт дасть дуже класний поштовх для просвітницької місії. Тому будемо максимально співпрацювати, адже головна місія резолюції 1325 зробити так, щоб жінка була не об'єктом безпеки, а суб'єктом. Тобто тим активом, який створює безпеку, дає можливості відновлення».

Як зазначила радниця з гендерних питань Донецького Державного університету внутрішніх справ Аліна Скляр, у їхньому закладі готують спеціалістів, які працюватимуть на рівні громади, на рівні уряду та комунікуватимуть з суспільством. Саме тому просвітницька діяльність, яку впроваджує проєкт, є необхідною для отримання потрібних знань та навичок.

IMG_2622_01_10_2025 Аліна Скляр

«У нашому закладі вищої освіти дуже багато уваги приділяється саме гендерній рівності, недискримінації, толерантності, кризовій психології, тому що ми дійсно виховуємо наше молоде покоління і це наше сьогодення. Ми вкладаємо дуже багато для того, щоб наші курсантки, курсанти, студенти та студентки були наділені певними навичками комунікації, зростали та будували толерантне суспільство. Виконання положення резолюції 1325 набувають нових обертів, тому що наразі це дуже актуально через інтеграцію до Європейського Союзу, прийняття нормативно-правових актів, які ми маємо інтегрувати в наше суспільство. Тому ми працюємо зі свідомістю молодого покоління», - розповіла Аліна Скляр.

Ініціатива посприяє підвищенню обізнаності про резолюцію 1325 серед дівчат-курсанток та членкинь молодіжних рад, а також їхніх громад, розвитку професійних навичок у сфері комунікації, переговорів, медіації, формуванню активної молодіжної спільноти. Також через проєкт реалізовуватимуть локальні ініціативи у громадах, спрямовані на покращення безпеки, гендерної рівності та інтеграції жінок у процеси прийняття рішень, посилять ролі жінок у миротворчих процесах, покращать взаємодію між молоддю, структурами безпеки та громадами та підготують рекомендації для інтеграції гендерного аспекту в програми безпеки та миротворчості на регіональному рівні.

Проєкт «Покоління 1325: безпека через участь дівчат» реалізується Кіровоградською асоціацією «Громадські ініціативи» за підтримки міжнародного благодійного фонду «Український Жіночий Фонд» за підтримки Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Фото: Ігор Філіпенко, CBN.

IMG_2641_01_10_2025 IMG_2644_01_10_2025 IMG_2665_01_10_2025 IMG_2604_01_10_2025