Акцію присвячену жертвам аварії на ЧАЕС провели у Кропивницькому
![](https://cbn.com.ua/files/resized/blog/2024_04_25_9999_79_04_25_2024.1000x700.jpeg)
Сьогодні, 25 квітня, біля пам‘ятника Жертвам Чорнобиля провели акцію «Запали свічку пам‘яті», яку влаштували для вшанування учасників ліквідації та жертв аварії на Чорнобильській АЕС.
26 квітня 2024 року відзначають 38-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.
26 квітня 1986 року сталася аварія на четвертому енергоблоці. З різницею в дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Обвалилася частина будівель, почалася велика пожежа. Величезна кількість радіоактивних речовин потрапила в атмосферу.
26 квітня є днем пам'яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії. У грудні 2016 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про Чорнобильську катастрофу. Щодня в цей день проходять пам'ятні заходи, виставки та інформаційні хвилинки про Чорнобильську трагедію.
Акція «Запали свічку пам‘яті» проходить у Кропивницькому до роковин трагедії дев'ятий рік поспіль.
Фото: Ігор Філіпенко, CBN.