У Кропивницькому провели в останню путь трьох загиблих воїнів

Перегляди: 4825
Фото: Кропивницька міськрада

У Кропивницькому 6 червня попрощалися з трьома загиблими воїнами — старшими солдатами Дмитром Шумигаєм та Олександром Магалясом і  солдатом Андрієм Лопаткою.

Про це повідомила Кропивницька міська рада у Facebook.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Дмитро Шумигай народився 28 серпня 1990 року в селі Комишувате Новоукраїнського району. Навчався в місцевій загальноосвітній школі. Закінчив Кропивницьке вище професійне училище №9 за спеціальністю «оператор комп’ютерного набору».

Пройшов військову строкову службу в Окремому Президентському полку. Після служби працював на різних підприємствах в Києві та Кропивницькому. Довгий час працював у супермаркеті мережі «АТБ-Маркет» обласного центру.

У період із 2015 по 2016 рік Дмитро Шумигай брав участь в антитерористичній операції в Донецькій області. Повернувшись до мирного життя, поїхав працювати за кордон, але з перших днів повномаштабного вторгнення Дмитро Шумигай добровольцем приєднався до лав Збройних Сил України. Служив на посаді водія стрілецького відділення. Успішно виконував поставлені завдання в найнебезпечніших точках бойового зіткнення.

Старший солдат Дмитро Шумигай загинув 2 червня 2024 року в районі населеного пункту Калинівка Бахмутського району Донецької області внаслідок мінометного обстрілу під час виконання бойового завдання із забезпечення оборони України, захисту населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України. Йому було всього 33 роки. У воїна залишились мама, дві сестри, дружина, сини - 12 років та двомісячний малюк.

Андрій Лопатка народився 12 лютого 1979 року у Кропивницькому. Навчався у загальноосвітній школі № 6, нині - ліцей «Максимум». Закінчив Кіровоградський будівельний технікум. Вищу освіту здобув у Центральноукраїнському національному технічному університеті, та отримав  червоний диплом за спеціальністю «інженер – будівельник».

Після навчання поїхав працювати до Києва. Займав керівні посади у будівельних компаніях. Згодом одружився, у шлюбі народився син. Андрій понад усе любив свою родину, був турботливим батьком, чоловіком та сином.

Із початку повномасштабного вторгнення росії на територію України Андрій Лопатка вступив до лав Збройних Сил України.  Служив на посаді номера обслуги протитанкового взводу роти вогневої підтримки. Був відзначений відомчими нагородами.

Солдат Андрій Лопатка загинув 10 квітня 2024 року на лівому березі Дніпра Херсонської області під час виконання бойового завдання. Офіційно вважався безвісти зниклим. Андрію Лопатці навічно 45 років. Без рідної людини залишились мама, тато, брат, дружина та неповнолітній син.

Олександр Магаляс народився 10 березня 1991 року у Кропивницькому. Навчався в загальноосвітній школі №16, тепер - ліцей «Лідер». Отримав освіту в одному з професійно-технічних навчальних закладів міста та відразу почав працювати аби підтримувати сім’ю.

Пройшов військову строкову службу в Збройних Силах України. Брав участь в антитерористичній операції в Донецькій області. Олександр з дитинства був патріотом своєї батьківщини. У квітні 2022 року він добровольцем приєднався до лав Збройних Сил України.

Командир стрілецького відділення Олександр Магаляс виконував поставлені бойові завдання у Дніпропетровській, Херсонській та Донецькій областях. Був відзначений відомчими нагородами. У 2023 році Олександр Михайлович одружився.

Старший солдат Олександр Магаляс свій останній бій прийняв 28 травня 2024 року поблизу населеного пункту Григорівка Бахмутського району Донецької області під час виконання бойового завдання. Він навіки залишився  33-річним. Він був надійним другом, турботливим люблячим сином, братом, батьком та чоловіком.

Вічний спокій Дмитро Шумигай, Олександр Магаляс та Андрій Лопатка знайшли на Алеї почесних воїнських поховань Далекосхідного кладовища. Панахиду за загиблими відслужив архієпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк. 

IMG_5132 IMG_5141 IMG_5140 IMG_5139 IMG_5138 IMG_5133 IMG_5137 IMG_5135 IMG_5134