Панельна дискусія з нагоди Всесвітнього дня охорони праці відбулася в Кропивницькому (фото)

Перегляди: 72

25 квітня в Кропивницькому з нагоди Всесвітнього дня охорони праці відбулася панельна дискусія з питань охорони праці, безпеки працівників та питань організації інклюзивних робочих місць.

На дискусії обговорили організацію безпечних та здорових умов праці в умовах війни. Зокрема зупинилися на проблемі виробничого травматизму та на тому, що нині важливо зберегти людський трудовий потенціал української нації.

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

IMG_9963_result Ірина Чирва

«Виробничий травматизм показує нам, які реалії ми маємо на підприємствах нашої області і держави взагалі. Щодня у світі помирає від виробничого травматизму та професійних захворювань 7500 людей, з яких 6500 - через професійні захворювання та 1000 - через виробничий травматизм», - розповіла заступниця начальника управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Ірина Чирва.

Також обговорили психосоціальну підтримку працівників на робочих місцях, яка є важливою в умовах війни.

IMG_9951_result Олена Хіміч

«Виявлення саме психологічних проблем на підприємствах нині стало однією з найгостріших проблем роботодавців. Тому що коли людина погано себе почуває фізично або психологічно, роботодавець також втрачає прибуток, гроші. інвестиції», - зазначила начальниця відділу з питань праці західного регіону управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Олена Хіміч.

Спікерка додала, що роботодавці мають складати план заходів, які допоможуть підтримувати психологічний стан працівників.

Начальниця Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Наталія Шевченко під час дискусії розповіла про законодавчі засади та проблемні аспекти організації інклюзивних робочих місць:

IMG_0021_result Наталія Шевченко

«На сьогоднішній нашій зустрічі хотілося б приділити увагу виконанню норм закону про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю суб'єктами господарювання. Кожен суб'єкт господарювання, чисельність якого від восьми і більше осіб, повинен створити робочі місця і працевлаштувати на ньому особу з інвалідністю. У тому випадку, коли суб'єкт господарювання не створив робоче місце, наступає відповідальність відповідно до законодавства».

Заступниця директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Наталія Невідома у своїй промові наголосила на програмах з підтримки облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю:

IMG_0036_result Наталія Невідома

«Серед програм є спрямовані на підвищення доступності робочих місць, допомогу в кар'єрному зростанні працівників, зокрема осіб з інвалідністю. І в цьому напрямку ми працюємо у двох векторах: перший - це робота з роботодавцями, відповідна фінансова підтримка, і другий напрямок - це робота власне з працівниками, шукачами роботи. Найбільш вагомою підтримкою для роботодавців, яка спрямована на створення інклюзивних умов на робочому місці, є компенсація роботодавцям витрат на облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю».

Про підсумки панельної дискусії розповіла регіональна координаторка програми «Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування» Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Лілія Кулак:

IMG_0058_result Лілія Кулак

«Під час нашої розмови ми отримали корисну та змістовну інформацію про кроки держави у сфері охорони праці, проблемні питання та шляхи їх вирішення, як на рівні держави, так і безпосередньо в області. Також ми отримали інформацію щодо дії деяких норм законодавства України, про соціальний захист осіб з інвалідністю, цікавою і важливою була інформація щодо створення інклюзивних робочих місць для осіб з інвалідністю, зокрема для ветеранів, які повертаються на свою робочі місця, та різні програми щодо навчання та перенавчання нашого населення».

Панельну дискусію провели в рамках акції до Всесвітнього дня охорони праці за ініціативи Національного Комітету Товариства Червоного Хреста України, за сприяння Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

За сприяння Швейцарського Червоного Хреста, Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України реалізують програму «Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування». Мета програми - допомогти людям отримати навички та знання, необхідні для покращення їхніх професійних перспектив і полегшення працевлаштування в майбутньому. Ці послуги включають індивідуальну профорієнтацію, навчання конкретним навичкам, які мають попит на ринку, та психосоціальну підтримку. Крім того, програма сприяє встановленню зв’язків між учасниками та компаніями для пошуку потенційних можливостей працевлаштування та стажування, а також надає підтримку ініціативам мікропідприємництва. 

Учасником програми можна стати, відвідавши інформаційну сесію, або звернувшись безпосередньо до сервісного пункту програми за адресою: місто Кропивницький, вулиця Арсенія Тарковського, будинок 57/82, 9 кімната, або за номером: 099 172 1882.

Фото: Ігор Філіпенко, CBN.

Панельна дискусія з нагоди Всесвітнього дня охорони праці в Кропивницькому

Панельна дискусія з нагоди Всесвітнього дня охорони праці в Кропивницькому

Панельна дискусія з нагоди Всесвітнього дня охорони праці в Кропивницькому

Панельна дискусія з нагоди Всесвітнього дня охорони праці в Кропивницькому

Панельна дискусія з нагоди Всесвітнього дня охорони праці в Кропивницькому

Панельна дискусія з нагоди Всесвітнього дня охорони праці в Кропивницькому