Здавали кров у Всесвітній день донора у Кропивницькому
14 червня, у Всесвітній день донора, у Кропивницькому близько 200 донорів долучилися до здачі крові.
Забір крові проходив у Кіровоградській обласній станції переливання крові. Як зазначили медики, це було своєрідним рекордом.
У родині Аліметових здача крові — це сімейна справа. Розпочав традицію голова родини - Геннадій. Чоловік розповів, що здає кров регулярно - раз на пів року. Родина вважає важливим, що так допомагає, зокрема, хлопцям на фронті та закликає усіх долучатися.
«Тобто це наскільки все легко, наскільки все безболісно, і ти виходиш і розумієш, ти от зараз не просто здав кров, ти зараз врятував життя людини, яка цього потребувала, яка десь в лікарні чекає цю кров. Спочатку треба просто переступити цю грань, грань страху, мабуть, оцих вагань», - розповіла Марина Аліметова.
Завідувач відділу заготівлі крові Роман Соболь розповів, що кров можна здавати кожні два місяці. Донором може бути людина вагою від 50 кілограмів, віком від 18 до 60 років, інколи - до 65. Протипоказаннями є гострі респіраторні, ендокринологічні та онкологічні захворювання, гепатит В, ВІЛ та сифіліс. Після татуювання та операцій має пройти пів року, після видалення зубів — 10 днів. Напередодні та зранку не можна їсти жирного. Можна відварне, печене, нежирні сорти мʼяса. Чай та каву пити небажано.
«Сьогодні у нас дуже велика кількість людей, бо саме сьогодні відмічаємо день донора, але потрібно памʼятати, що день донора не є одним днем, коли треба прийти і здати кров, оскільки кров потрібна завжди. Кров є ресурсом з вичерпним терміном придатності, тобто через 42 дні кров ми повинні знову десь отримати. І тільки в цьому випадку нам завжди потрібні донори», - говорить Роман Соболь.
Станція працює з понеділка по пʼятницю, з 8:00 до 12:30. Звʼязатися можна за такими номерами: приймальня +38 (0522)35-13-18; реєстратура +38 (095) 480-03-69.