Від 1915-го до сьогодення: у Кропивницькому вшанували жертв геноциду вірмен та полеглих військових (фоторепортаж)

24 квітня у Кропивницькому провели захід до роковин Геноциду вірмен в Османській імперії 1915–1923 років. Учасники зібралися на спільну молитву біля пам’ятного знаку Хачкар на набережній річки Інгул.
Захід організувала Спілка вірмен України Кіровоградської області. До молитви долучилися представники вірменської громади, релігійних конфесій, національних діаспор та громадськість.
Перед початком основної частини учасники поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Голодомору на території меморіального комплексу «Фортечні вали».
У межах заходу представили інформаційні стенди, присвячені українським військовим вірменського походження, які загинули на війні.
Як зазначив голова Спілки вірмен України в області Тігран Хачатрян, такий формат вшанування, що підкреслює тяглість трагедій.
«Зараз іде геноцид українського народу, в тому числі представників різних національностей. Ми хочемо говорити про це, щоб достукатися до Європейського Союзу, до заходу, що у нас тут йде війна і знищення нації», - підкреслив Тігран Хачатрян.
Геноцид вірмен в Османській імперії 1915–1923 років — це систематичне знищення вірменського населення, яке проживало на території Османської імперії. За різними оцінками, під час геноциду загинуло від 1 до 1,5 мільйона вірмен. Їх депортували в пустелю, масово вбивали, морили голодом і катували.
24 квітня 1915 року вважається початком геноциду, коли османська влада арештувала в Константинополі (нині — Стамбул) понад 200 вірменських інтелігентів, духовних та політичних діячів. Більшість з них були згодом страчені або зникли безвісти. Цей день щороку відзначають як День пам’яті жертв геноциду вірмен у всьому світі.
Фото: Ігор Філіпенко, CBN.