Війна, музей і коти: одесити у Кропивницькому презентували графічну новелу (фоторепортаж)
У Кропивницькому презентували виставковий проєкт «Одеса. Музейний щоденник війни», головним його елементом стала графічна новела про музейників на початку повномасштабного вторгнення.
17 січня у Музеї мистецтв відкрили виставковий проєкт «Одеса. Музейний щоденник війни». Центральним елементом експозиції стала графічна новела «Марісель і Панна Кота рятують культурну спадщину», заснована на реальних подіях з життя одеських музейників у період з 24 лютого до 18 червня 2022 року.
Новела складається з 20 аркушів (40 ілюстрацій), виконаних чорно-білою графікою. Її авторки — Олена Ілясова, виконувачка обов’язків директора Одеського муніципального музею особистих колекцій імені Блещунова, та Марія Апрятова, ілюстраторка і завідувачка виставкового відділу цього музею.
Головні героїні коміксу — музейні кицьки Марісель і Панна Кота, які, як і люди, пережили початок повномасштабної війни. Їхня історія розповідає про порятунок експонатів музею, відновлення його діяльності та будні під час війни. Через образи «олюднених» тварин авторкам вдалося передати емоції колективу музею і детально описати роботу, спрямовану на збереження культурної спадщини.
Виставковий проєкт також акцентує на змінених війною міських пейзажах Одеси, які стали невід’ємною частиною розповіді.
На сьогодні Марісель і Панна Кота продовжують свою місію як «кототерапевти» для відвідувачів музею, а також побували з виставковим проєктом у багатьох містах України та за кордоном, зокрема у Молдові, Швеції та Греції.
Виставка у Кропивницькому є рефлексією на події перших днів російського вторгнення та знайомить відвідувачів із життям одеських музейників у складних умовах воєнного стану.
Ознайомитися з виставкою можна у Музеї мистецтв, за адресою: вул. Велика Перспективна, 60. Її експонуватимуть протягом місяця.
Фото: Ігор Філіпенко, CBN.