Виставку сільгосптехніки місцевих компаній презентували в Кропивницькому (фоторепортаж)

У Кропивницькому представили виставку сільськогосподарської техніки місцевих компаній.
Відвідувачі мали можливість оглянути виставку вітчизняної сільськогосподарської техніки, зокрема продукцію підприємств Кіровоградщини, таких як АК «Ельворті», ТОВ АК «Фаворит», ПП «ВК Технополь», ТОВ «АРК» і ТОВ «Деметра». Менеджер одного з підприємств розповів про техніку, яку вони виготовляють:
«Тут представлені деякі агрегати наші, тобто глибокорозпушувач, є комбінований культиватор і дисковий лущильник. Тобто це саме ґрунтообробна техніка. Передпосівна, післяпосівна. Виробляємо, продаємо. Має бути 70 чи 80% комплектуючих в агрегації українського виробництва, щоб вона підлягала компенсації 25% від держави. Тобто колісна техніка, як трактори, то тут державна компенсація - 15%, а напівпричіпне навісне обладнання - 25%».
Також під час заходу презентували нову модель трактора Spike TK 1054. Як повідомляло CBN, 2 квітня компанія «Агро Кар» представила перший трактор Spike TK місцевого машинобудування. Трактор виготовлений з українських запчастин.
Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський у Facebook зазначає, що гідравліку та розподільники для тракторів «Агро Кар» закуповує у компанії «Гідросила» (Кропивницький), блоки радіаторів – «Промтрансенерго» (Суми), мастила – «СП Юкойл» (Запоріжжя), троси управління – «Технопривід» (Рівне), рукава високого тиску – «Моторімпекс» (Калуш), акумулятори – «Іста-Центр» (Дніпро), скло – «Safe Glass Factory» (Бердичів), полімери та гумові ущільнювачі, баки – «Полі Пласт» (Кропивницький), проводи та джгути – «Мак Фармер» (Кропивницький). Також тривають переговори про адаптацію під вимоги виробництва шин «Росава» (Біла Церква) та колісних дисків «Консіма» (Дніпро). Ці виробники завітали на захід.
Міністр з питань аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль під час заходу розповів, чому кооперація українських виробників є важливою:
«Ми, на жаль, втратили поки що 20% території з сільгоспугідь і нам потрібно ті 80%, які залишились, так інтенсифікувати, дбайливо до них ставлячись, щоб вони компенсували і дозволили країні вирости. Мені дуже приємно, що сьогодні я бачу інших виробників комплектуючих. Друзі, ви молодці, що кооперація не на словах, а на ділі. Це дуже важливо, що такі проєкти об'єднують різні області», - розповів Віталій Коваль.
До заходу долучилися близько 150 осіб - представники влади, місцевих виробників сільгосптехніки та аграрії області.
Фото: Ігор Філіпенко, CBN.