Водій вантажівки, який на смерть збив жінку в Олександрії, отримав умовне ув'язнення

У Кіровоградській області водій вантажівки, який збив на смерть жінку, отримав рік умовного терміну.
Про це йдеться у вироку Олександрійського міськрайонного суду.
Обвинувачений, 40-річний житель Кременчука Полтавської області, 8 листопада 2024 року близько 10:00 ранку їхав заднім ходом на вантажному автомобілі Volkswagen LT46 на паркувальному майданчику біля супермаркету «АТБ» в Олександрії.
Під час маневру він не помітив жінку, яка перебувала позаду. У результаті водій допустив наїзд на жінку, яка отримала тяжкі травми.
Згідно з висновком судово-медичної експертизи, потерпіла зазнала закритої тупої травми грудної клітки з множинними переломами ребер, розривом серця, а також переломами грудних хребців і численними синцями. Травми виявилися несумісними з життям: смерть настала від шоку, спричиненого травмами грудної клітки.
У суді чоловік повністю визнав свою провину, щиро розкаявся і пояснив, що не побачив потерпілу через «сліпу зону» вантажівки. Після аварії він одразу викликав поліцію та швидку, намагався надати першу допомогу потерпілій, співпрацював зі слідством і підтримував зв’язок із родиною загиблої.
Обвинувачений добровільно відшкодував матеріальну шкоду чоловікові та сину загиблої, після чого вони відмовилися від статусу потерпілих у справі.
Чоловік також підкреслив, що є єдиним годувальником у сім’ї, має на утриманні двох малолітніх дітей та дружину. Його захисник додав, що робота обвинуваченого пов’язана з перевезеннями, тому позбавлення права керувати транспортними засобами поставило б сім’ю в скрутне становище.
Суд визнав водія винним за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого). Йому призначили покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, але, через низку пом’якшуючих обставин, звільнили від відбування покарання з іспитовим строком в 1 рік.
Серед пом’якшуючих обставин суд врахував щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування шкоди, позитивні характеристики за місцем роботи та проживання, а також те, що злочин був скоєний через необережність.
Суд також не став позбавляти обвинуваченого права керувати транспортними засобами, оскільки це могло б позбавити його сім’ю засобів до існування.