«Баба Єлька» презентувала пʼяту серію документального циклу про Кіровоградщину (відео)

Перегляди: 355

Етнографічний проєкт «Баба Єлька» презентує пʼяту серію документального циклу - про Долинщину.

Про це CBN повідомили у ГО «Баба Єлька».

Ви є у Telegram? Підпишіться на наш телеграм-канал, там ми часто повідомляємо те, про що на сайті не пишемо: https://t.me/cbnua

Етнографічний проєкт «Баба Єлька»  представляє п`яту серію однойменного документального циклу, присвячену Гурівській громаді.

У новому випуску знімальна команда відвідала старожилів у Долинській, Дубровиному та Боковому. Унікальною стала зустріч з однією з найстаріших в Україні довгожительок - 106-річною Ганною Лисою, яка поділилася спогадами про життя на початку XXстоліття, а також заспівала старовинну пісню.

У Долинській знімальна команда зустрілася з Ганною Лисою (у заміжжі Голуб)  1917 р.н. Від бабусі вдалося записати не лише свідчення про розкуркулення, Голодомор, а й зафіксувати кілька пісень, серед яких колядка, де згадується Кривий Ріг.

Валентині Лехан
, яка теж проживає у Долинській, 88 років. Бабуся вразила своїм смаком до життя і молодим не по роках виглядом.  Команді «Баби Єльки» вона показала свої багатства - десятки барвистих суконь ще з радянських часів. Жінка розповіла, що любов до краси прищепила їй бабуся Олена, яка служила в панів (колись щоб убрати онучку гарно, вона з вишитого рушника пошила їй сукню).


Наступним респондентом став житель села Дубравине Гурівської громади Олександр Жуковський. Чоловік - місцевий тесля, скрізь по селу можна побачити його сліди. Хоча й чоловік замолодий для проєкту «Баба Єлька» (1951 р.н.) , проте він продемонстрував процес виготовлення деревʼяних виробів і став провідником до своїх старших односельців.

Про історію села Дубравине розповів місцевий краєзнавець Василь Гриценко. Саме він поділився чималою кількістю цікавих фактів про рідне село, яке за його словами ще в 1740 році було землею козаків. Під час фільмування чоловік показав найдавніші фотографії об`єктів, яких, на жаль, побачити на власні очі вже неможливо. Серед світлин - церква Пресвятої Богородиці, закладена в 1804 році.

87-річний Микола Шевчук родом із Хмельниччини, у Долинський район потрапив у 50-х роках у пошуках роботи. Тут закохався у Варю, яка була місцевою, і, так само як Микола, любила співати. Від дружини, яка померла кілька років тому, у діда Колі залишився скарб - її голос, записаний на магнітофонних касетах. Одну з таких він включив спеціально для команди «Баби Єльки».

Ініціатива «Стань агентом Баби Єльки» реалізується громадською організацією «Баба Єлька» завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».