Піратський додаток Smart TV, розроблений у Кропивницькому, й досі працює

За попередньою інформацією, піратський додаток встановили на 90% телевізорів із функцією смарт

1653
кількість переглядів

Піратський додаток для Smart TV, який, як вважають правоохоронці, розробили в Кропивницькому, продовжує працювати, оскільки сервер знаходиться поза межами України.

Про це в інтерв’ю «Детектору медіа» повідомила прес-офіцер Кіберполіції Юлія Квітко.

У серпні до Кіберполіції поскаржилися на піратський ресурс правовласники, зокрема телевізійні групи StarLightMedia та «1+1 медіа». «Наша заява стосувалася прав на програми мовлення СТБ, ICTV, Новий канал, “Оце”, М1, М2. Також є заява “1+1”», – розповів керівник відділу моніторингу контенту StarLightDigital Дмитро Левін. Йому невідомо, чи зверталися до поліції інші правовласники, але він радить колегам це робити, якщо вони хочуть, щоб правоохоронці могли захистити їхні права.

Поліція вважає, що до піратської групи входили троє людей на чолі з мешканцем Кропивницького. За даними правоохоронців, підозрювані у 2014 році розробили і почали розповсюджувати додаток для Smart TV і Android TV, що надавав доступ до платного відеоконтенту та ІРTV (близько 200 каналів). Вони також створили сайт, де розмістили інструкції з користування піратським сервісом і дані для оплати послуг.

Оперативники встановили місце, звідки відбувалося адміністрування інтернет-ресурсу. Під час обшуку в підозрюваного у піратстві вилучили системний блок, ноутбук, два тестові телевізори з функцією smart, п’ять телефонів і банківські картки.

За попередньою інформацією, піратський додаток встановили на 90% телевізорів із функцією смарт. Ним користуються не лише в Україні, а й в Росії, Білорусі та Казахстані.

Кіберполіція не розголошує назву додатка, але, ймовірно, йдеться про ForkPlayer, який ще у 2016 році розповсюджувався в тому числі у великих торговельних мережах електроніки, зокрема в «Ельдорадо».

Цю здогадку підтвердив заступник генерального директора з правових питань «1+1 медіа» В’ячеслав Мієнко: «Порушник є організатором найбільшого піратського онлайн-оглядача під назвою ForkPlayer, який за найменшими оцінками охоплює понад десять тисяч споживачів контенту. Також цей додаток є одним з найбільш відомих, оскільки нелегальний сервіс був розповсюджений не тільки в Україні, а й мав популярність в інших країнах СНД».

Кіберполіція повідомляла, що сервер знаходиться поза межами України, а тому додаток продовжує працювати. Правоохоронці вживають відповідних заходів, але поки що не заблокували його повністю.

Дмитро Левін уточнив, що частина додатка, що відповідає за трансляцію каналів, працює з перебоями та не є зручною для користувачів. «Маємо надію, що правоохоронні органи зможуть повністю заблокувати його роботу», – додав він.

За словами Юлії Квітко, остаточна сума збитків буде встановлена по завершенню слідства, але на даний час відомо, що фігуранти завдали правовласникам збитків більше ніж на 2 млн грн. Ця сума, за даними пана Мієнка, – збитки, завдані лише двом медіагрупам, а отже, загальна сума має бути більшою, бо додаток надавав доступ до контенту й інших правовласників.

Наразі у справі тривають слідчі дії. Підозрюваним планують інкримінувати порушення авторського і суміжних прав (стаття 176 Кримінального кодексу України), яка передбачає покарання у вигляді штрафу від 3,4 тис. грн до 51 тис. грн, або двох – шести років виправних робіт, або двох – шести років позбавлення волі з забороною обіймати певні посади та займатися певною діяльністю (залежно від серйозності порушення та частини статті 176 ККУ).

Нагадаємо, 1 серпня на Кіровоградщині відключили телевізійне аналогове мовлення. 1 вересня це сталося на решті території України за винятком окремих регіонів.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram, Viber і Twitter.