ЗМІ: депутата з Кропивницького підозрюють у викраденні 20 млн дол. з державного банку

Зазначається, що виконавцями злочину були родичі та бізнес-партнери нардепа

10018
кількість переглядів
Станіслав Березкін

Національне антикорупційне бюро розслідує заволодіння 20 мільйонами доларів США державного банку, організоване народним депутатом.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), не уточнюючи ім’я та прізвище обранця.

За даними «Української правди», йдеться про нардепа з Кропивницького Станіслава Березкіна, члена «Волі народу».

Зазначається, що виконавцями злочину були родичі та бізнес-партнери нардепа.

За версією слідства, наприкінці 2013 року депутат через підконтрольне йому підприємство організував заволодіння 20 мільйонами доларів державного банку під приводом отримання кредиту. «Наразі 10 осіб затримано, їм повідомляється про підозру і готуються клопотання про застосування запобіжних заходів», – наголосили у САП.

Кошти необхідні були для купівлі корпоративних прав одного з підприємств на узбережжі Чорного моря. Але розміру забезпечення для кредиту було недостатньо, через це фігуранти справи разом із працівниками банку, яких залучили до злочину, уклали договір про начебто поставку товару.

За цим договором право вимоги на понад 100 мільйонів було передано в якості забезпечення кредиту. Одержані кредитні кошти перерахували на рахунки в іноземних банках і використали для придбання корпоративних прав підприємства.

Ці корпоративні права потім розподілили між сином, донькою народного депутата та його колишнім бізнес-партнером. «Слід зазначити, що, окрім втрати коштів внаслідок безпідставної видачі кредиту, банківська установа також зазнала збитків на суму сформованого резерву – понад 130 млн грн.», – стверджують у прокуратурі.

Наприкінці 2016 року повідомлялося, що державний Ощадбанк відсудив у співвласників агрохолдингу «Креатив» Юрія Давидова та Максима Березкіна 200 мільйонів доларів. Загалом Березкін і Давидов винні Ощадбанку 300 мільйонів доларів за фіктивними кредитами.

Максим Березкін є сином Станіслава Березкіна.

У 2015 році обидва Березкіни, які були засновниками «Креативу», вийшли зі складу акціонерів.

Юрій Давидов нині перебуває у розшуку.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.