У Росії арештували експерта за статті про уродженця Кіровоградщини

Військовому експерту Володимиру Нейолову закидають передачу іноземним державам відомостей, що становлять державну таємницю

626
кількість переглядів
Володимир Нейолов, фото «Нової газети»

Співробітники ФСБ Росії заарештували військового експерта Володимира Нейолова, який автором кількох книг на армійську тематику, а також статей про ПВК «Вагнер».

Чоловіка звинувачують у державній зраді, пише «Сьогодні».

«Нейолову інкримінується вчинення злочину, передбаченого статтею 275 КК РФ (держзрада)», – заявили в Лефортовському суді Москви, куди подали клопотання про розгляд запобіжного заходу.

Хоча в суді не уточнили, чи був підозрюваний узятий під варту, російські ЗМІ, посилаючись на джерела, стверджують, що він був заарештований в той же день і поміщений в СІЗО «Лефортове».

Відомо, що слідчі вже провели обшуки у квартирі батьків експерта.

Крім того, як виявив російський активіст Роман Попков, після арешту Нейолова інтернет-портал «Погляд» видалив усі його статті, які були опубліковані на сайті.

Слідство звинувачує Нейолова в передачі іноземним державам відомостей, що становлять державну таємницю. Його справу засекретили.

За порушення статті «Державна зрада» Кримінальний кодекс РФ передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 12 до 20 років.

Нагадаємо, до редакції «Нової газети» (Росія) підкинули голову барана, поминальний вінок та аркуш паперу з надписом «Денис Коротков – зрадник батьківщини». Причиною, на думку видання, теж стали статті про ПВК «Вагнер».

ПВК «Вагнер» – нелегальна приватна російська військова компанія, бійці якої брали участь у кількох конфліктах, у тому числі й на Донбасі. Вони неодноразово отримували державні нагороди від президента Росії Володимира Путіна за неопублікованими указами.

Керівник компанії – підполковник запасу російської армії Дмитро Уткін (позивний – Вагнер, на честь німецького композитора Ріхарда Вагнера). Він народився 1970 року в Смоліному Кіровоградської області. Там закінчив школу й виїхав до Росії. До 2013 року командував загоном спеціального призначення головного розвідувального управління Росії.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram, Viber і Twitter.