Полоненi моряки, серед яких є жителi Кiровоградщини, пiдлягають не обміну, а поверненню

Україна разом із мiжнародною спiльнотою i всi 29 країн-членiв НАТО вимагають вiд Росiї негайного звiльнення вiйськовополонених

739
кількість переглядів

Затриманi Росiйською Федерацiєю в районi Керченської протоки українськi моряки є вiйськовополоненими, а отже пiдлягають не обмiну, а поверненню.

Про це повiдомила представник Президента у ВР Iрина Луценко, повідомляє УНН, передає CBN.

«РФ як завжди змiшує два процеси. Українськi моряки, якi були захопленi росiйськими вiйськовими i ФСБ, вiдповiдно до Женевської конвенцiї 1949 року, є вiйськовополоненими. Вони не мають жодного вiдношення до обмiну… Україна разом із мiжнародною спiльнотою i всi 29 країн-членiв НАТО вимагають вiд Росiї негайного звiльнення вiйськовополонених українських морякiв. Воно не має жодного вiдношення до процесу обмiну. Путiн знову манiпулює поняттями, щоб спонукати Україну дослухатися до нього, а це значить, що ми не визнаємо цiєї збройної агресiї (у районi Керченської протоки – ред.) з боку Росiйської Федерацiї», – сказала Луценко.

Вона додала, що обмiн має вiдбутися однозначно, а «вiйськовополоненi моряки мають бути повернутi, i ми будемо вирiзняти цi два процеси i працювати по них окремо».

Нагадаємо, 25 листопада у районi Керченської протоки стався росiйський збройний напад та захоплення українських вiйськових катерiв «Бердянськ», «Нiкополь» та буксира «Яни Капу», якi здiйснювали морський перехiд з порту Одеса до порту Марiуполь – з Чорного в Азовське море. Також були пораненi та захопленi у полон члени їхнiх екiпажiв. У МЗС висловили з приводу цього категоричний протест Росiйськiй Федерацiї, вказавши, що це є черговим актом збройної агресiї РФ проти України.

Громада Кропивницького висловила пiдтримку морякам, якi знаходяться у полонi, урочистим пiдняттям прапору Вiйськово-морських сил України на головному флагштоку мiста.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.