На Кіровоградщині святом завершився щорічний Європейський тиждень імунізації (ФОТО)

В Україні діє Календар профілактичних щеплень, за яким проводиться планова імунізація людей проти десяти захворювань

0
609
кількість переглядів

Рівень імунізації на Кіровоградщині зростає, але ще не досягає достатніх показників  для формування колективного імунітету, повідомили CBN у Регіональному центрі громадського здоров’я.

Аби виправити ситуацію, на Кіровоградщині протягом тижня тривала просвітницька кампанія в рамках Європейського тижня імунізації, який цього року проходив під гаслом «Захистимось разом.#вакцини діють!».

У містах і селах Кіровоградщини фахівці провели понад два десятки зустрічей із дітьми, молоддю та дорослими.

«Говорити про вакцинацію із дітьми і учнями – легко. Вони вірять в слово дорослого і лікаря. Дискусійними, і не менш важливими для нас, стали зустріч із студентами та батьками. Тут у кожної з сторін було чимало різних аргументів, але беззаперечним фактом залишається те, що завдяки вакцинації захворюваність інфекційними хворобами в сучасному світі значно знизилась»,  –  зазначив в.о. директора КНП «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради» Іван Касьяненко.

Завершилася кампанія розважально-спортивним святом, до якого долучились медики, батьки з дітьми, громадські активісти і всі небайдужі люди, що поширюють науково обґрунтовану інформацію щодо імунізації.

Вікторини, естафети та інші розваги присвятили щепленням. Діти грали «у лікаря» і вивчали, які саме обстеження треба пройти перед щепленням, «вбивали» мікроби дротиками дартсу, зображали на малюнках свої знання та бачення теми. Батьки – вболівали, підказували і підтримували. Усі учасники командних та індивідуальних конкурсів отримали заохочувальні призи і відзнаки.

Переможців конкурсу малюнків визначатимуть шляхом онлайн-голосування на сторінці «ЦГЗ Кіровоградської обласної ради»  у Facebook, яке відбуватиметься  з 30 квітня по 3 травня.  Вони і отримають головні призи Тижня.

«Європейський тиждень імунізації – це невеликий сегмент щоденної роботи фахівців різних сфер. Усвідомлюючи усі небезпеки нехтування календарем щеплень ми повертались і будемо повертатись до цієї теми заради здоров’я нації і попередження спалахів інфекційних захворювань», – підсумувала програмний фахівець з питань громадського здоров’я Регіонального центру громадського здоров’я Надія Оперчук.

Нагадаємо, що в Україні діє Календар профілактичних щеплень, за яким проводиться планова імунізація людей проти гематиту В, туберкульозу, дифтерії, правцю, кашлюку, гемофільної інфекції, поліомієліту, кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.