На Кіровоградщині під час операції «Мігрант» виявили 181 порушника міграційного законодавства

Щодо 127 іноземців склали адмінпротоколи

648
кількість переглядів

Більше двох місяців – з 16 березня до 31 травня – на Кіровоградщині, як і по всій Україні, тривали профілактичні заходи з протидії нелегальній міграції «Мігрант».

Як розповів CBN заступник начальника управління ДМСУ в області Олександр Хмельницький, операцію проводили разом зі співробітниками Нацполіції та Служби безпеки.

Вони відпрацьовували насамперед місця компактного проживання іноземців, ринки, місця стихійної торгівлі, будівельні майданчики тощо. Виявили 181 порушника міграційного законодавства, а щодо 127 іноземців склали адмінпротоколи за порушення правил перебування на території України. Крім того, довелося відповідати і 54 жителям області, які надали іноземцям житло або працевлаштували.

З 47 виявлених нелегальних мігрантів 42 примусово повернули на їх батьківщину: до Азербайджану, Грузії, Росії, Молдови, Вірменії та Еквадору. За рішенням суду примусово видворять з України громадян Молдови, Азербайджану та Росії. Росіянин відбував покарання у виправному центрі в Олександрівці, а тепер його доставили до Миколаївського ПТПІ.

На порушників українського законодавства наклали 252 тисячі гривень штрафів, з яких уже сплатили 235 тисяч.

За словами Олександра Хмельницького, минулого року в області виявили 708 порушників міграційних законів і наклали більше 700 тисяч гривень штрафів.

Крім того, до адмінвідповідальності за порушення порядку прийняття на навчання іноземців притягнули 22 посадовців.

На сьогодні у Льотній академії НАУ навчаються 274 іноземці, у техуніверситеті – 89, медичному університеті – 986, а також у ЦДПУ ім. Винниченка – два громадяни Алжиру та Єгипту.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.