Полонені моряки, серед яких є жителі Кіровоградщини, повернулися в Україну

У полонi опинилися i двоє жителiв Кiровоградщини

874
кількість переглядів

Сьогодні, 7 вересня, затримані Росiйською Федерацiєю в районi Керченської протоки українськi моряки  повернулися  в Україну.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише російський адвокат Миколай Полозов, передає кореспондент CBN.

«Команда захисту військовополонених українських моряків не коментувала неперевірені чутки і припущення щодо їхнього звільнення. Тепер можна сказати, що процес пішов», – пише він.

Нагадаємо, 25 травня у Гамбургу оголосили рiшення Мiжнародного трибуналу з морського права у справi захоплених Росiєю українських морякiв. Вiдповiдно до нього, Росiю зобов’язали звiльнити три українських судна – «Бердянськ», «Яни-Капу» i «Нiкополь» – та 24 утримуваних українських морякiв i повернути їх пiд юрисдикцiю України. У Мiнiстерствi закордонних справ Росiї заявили, що у Трибуналу ООН немає повноважень розглядати справу про захоплення українських морякiв.

25 листопада 2018 року в Азовському морi прикордонники та спiвробiтники ФСБ Росiї скоїли силове захоплення з застосуванням зброї трьох українських вiйськових кораблiв та членiв їхнiх екiпажiв. Росiя звинуватила 24 українських морякiв у незаконному перетинi кордону Росiї. У полонi опинилися i двоє жителiв Кiровоградщини.

 

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.