Кропивничанин, якого підозрюють у привласненні коштів бізнес-партнера, вийшов під заставу в 1,6 млн

Підозрюваному визначили заставу в розмірі 882 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб

345
кількість переглядів

Кропивницький апеляційний суд застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з визначенням застави до чоловіка, підозрюваного у привласненні ввіреного йому чужого майна в особливо великих розмірах.

Стаття 191 Кримінального кодексу України. Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

1. Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на строк до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені у великих розмірах, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

5. Дії, передбачені частинами першою, другою, третьою або четвертою цієї статті, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою, караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Підозрюваному визначили заставу в розмірі 882 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1 694 322 000 гривень, повідомили CBN у прес-службі апеляційного суду.

Чоловіка взяли під варту в залі суду.

За версією слідства, він прийняв на зберігання від потерпілого 70 000 доларів США, 3 800 швейцарських франків та 100 євро на загальну суму 1 695 611,38 гривні та зобов’язався повернути їх за першою вимогою, але порушив умови договору. Йому вручили повідомлення про підозру з попередньою кваліфікацією за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України.

Слідчий суддя районного суду відмовив у задоволенні поданого слідчим клопотання про застосування стосовно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Прокурор оскаржив цю ухвалу й просив апеляційний суд узяти підозрюваного під варту.

У судовому засіданні захисник просив відхилити скаргу прокурора, вказавши, що матеріали клопотання не містять доказів на обґрунтування заявлених ризиків (підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду та впливати на потерпілого, свідків у кримінальному провадженні).

За наслідками апеляційного розгляду колегія суддів постановила:

– апеляційну скаргу прокурора у кримінальному провадженні задовольнити;
– ухвалу слідчого судді районного суду – скасувати;
– задовольнити клопотання слідчого;
– застосувати підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, взявши його під варту в залі суду;
– визначити підозрюваному заставу у розмірі 882 прожиткових мінімуми для працездатних осіб, що становить 1 694 322 000 грн;
– при внесенні визначеної суми застави підозрюваного з-під варти звільнити.

Ухвала апеляційного суду є остаточною та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

За інформацією CBN з власних джерел, підозрюваний уже сплатив заставу та вийшов з-під варти.

Нагадаємо, потерпілий і підозрюваний з 2003 року знаходяться у товариських стосунках, здійснюють спільну підприємницьку діяльність, передають продукцію під реалізацію, надають позики, спільно акумулюють обігові кошти, разом купують основні засоби виробництва.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram, Viber і Twitter.