На Кіровоградщині вже надали більше 300 телемедичних консультацій

Консультують сільських лікарів колеги з міських та районних лікарень області

320
кількість переглядів

Фактично за два з половиною місяця на Кіровоградщині в рамках впровадження телемедицини надали більше 300 консультацій.

Про це йшла мова на сьогоднішній прес-конференції першого заступника голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергія Коваленка, передає кореспондент CBN.

Системно в області телемедицина запрацювала з 10 липня. Відповідні послуги вже надаються у 94 сільських медичних амбулаторіях. Невдовзі в системі працюватимуть усі 123.

«Чому надважливо, що Кіровоградщина є серед п’яти областей, де впроваджуються пілотні проекти з телемедицини? Бо саме цей вид допомоги дозволяє надавати якісно і швидко допомогу. Мовою цифр: у 2018 році в області померло 15 484 людей, народилося 7 077 дітей. Серед цих 15 тисяч 10 – це серцево-судинні захворювання. Серед них третину займають гострі стани. Тобто три тисячі осіб, якби отримали своєчасно належний рівень допомоги і знято було гострий стан, вони б залишились серед нас», – зазначив Сергій Коваленко.

Консультації лікарі надають з чотирьох нозологій: серцево-судинних та дерматологічних захворювань, цукрового діабету, а також бронхіальної астми. На «вторинці» конкультує  51 лікар.

В планах підключити до телемедичних послуг фтізіатрів та онкологів.

Нагадаємо, Кіровоградська, Харківська і Полтавська області є лідерами з впровадження телемедицини.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram, Viber і Twitter.