Березкіну повідомили про підозру в організації заволодіння 20 мільйонів доларів з Ощадбанку

«Креативу» надали кредит, хоча достатнього забезпечення для його отримання банк не отримав

811
кількість переглядів
Станіслав Березкін

Наприкінці тижня прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури погодили повідомлення про підозру екс-нардепу Станіславу Березкіну у вчиненні низки особливо тяжких корупційних злочинів. Детективи НАБУ у встановленому законом порядку повідомили йому про підозру.

«Досудовим розслідуванням зібрано докази, які дають достатні підстави вважати, що колишній народний депутат як бенефіціар групи компаній “Креатив” наприкінці 2013 – на початку 2014 року організував заволодіння коштами державного банку АТ “Ощадбанк” у сумі 20 млн доларів, залучивши до таких дій інших осіб, у тому числі службовців банківської установи», – йдеться в повідомленні САП у Facebook.

«Креативу» надали кредит, хоча достатнього забезпечення для його отримання банк не отримав.

«Указані кошти після їх отримання на рахунок однієї з компаній групи “Креатив” відразу були легалізовані шляхом перерахування на рахунки іноземних компаній (у тому числі офшорних юрисдикцій) начебто на виконання контрактів з поставки тропічної олії. В подальшому компанії офшорних юрисдикцій за рахунок отриманих як кредит коштів АТ “Ощадбанк” придбали активи в м. Одесі та на Чорноморському узбережжі, після чого їхні корпоративні права були передані дітям екс-нардепа», – зазначили в САП.

Майже рік тому парламент не підтримав подання генпрокурора про надання згоди на притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.