Винахідник з Кіровоградщини створив близько півсотні веломобілів (ФОТО)

Із майстром познайомилися наші журналісти

877
кількість переглядів

Близько півсотні веломобілів створив винахідник з Китайгорода Олександрівського району Олексій Ганшин, повідомляє кореспондент CBN.

Велодрімер, як сам себе називає Ганшин, проектує різні за призначенням моделі. Поки на винаходах не заробляє, а лише вкладає те, що має. Чоловік мріє, що велотранспорт стане в Україні таким популярним, як і у Європі.

За освітою Олексій Ганшин – технік зв’язку. Створенням комфортного велотранспорту займається 13 років. Нині їздить на власноруч створеній моделі «Пілігрим». В ній для руху потрібно лише крутити педалі. Потужності сонячної батареї вистачає для фар і зарядки гаджетів.

«Це вже мій стиль життя, я себе не уявляю без цих веломобілів, без випробовувань, без конструювання», – каже винахідник.

Перший веломобіль мав назву «Мастодонт». Його конструкція була дуже складна, розповідає винахідник. Чоловікові знадобився лише день, щоб на основі цього веломобіля створити новий.

«Я його порізав вночі, коли зрозумів, що він нормально не їде, і зробив з тих деталей наступний свій апарат», – розповідає Олексій.

Винахідник переїхав у Кіровоградську область з Донеччини. У господі – кілька майстерень. Для комфортної роботи Олексію Ганшину бракує приміщення. Каже, треба близько ста квадратних метрів.

«Одна з причин, чому ми обрали цей будинок і це подвір’я – тут було багато підсобних приміщень. Але насправді їх вже не вистачає», – коментує Олексій.

Працювати над веломобілями винахіднику допомагають рідні.

«Спочатку думав, що це все іграшки, а брат займається цим, не згинаючись, не відхиляючись, тримаючись курсу. У результаті я подивився на це все і вирішив, що треба допомогти», – каже брат винахідника Євген.

«Те, що буде це так серйозно, я, в принципі, не думав. Але те, що хлопці чимось займаються, це звичайна справа. Неправильно, коли люди просто байдики б’ють, сидять в телевізорі десь там, в барі і так далі», – додає батько Олександр.

«Це була моя давня мрія – мати такий транспорт, абсолютно незалежний ні від кого і ні від чого, тільки від своїх власних сил. І ще тому, що це екологічно чистий транспорт», – зауважує Олексій.

Більшість не знає про перспективи розвитку галузі, каже велодрімер. Побачивши веломобіль – дивуються. Водії автівок з учасником руху поводяться коректно.

«В містах мене пропускали там, де я мав пропускати. Вони навпаки хочуть, щоб я попереду них проїхав, щоб це зафільмувати», – ділиться винахідник.

У майбутньому велодрімер планує запустити виробництво веломобілів, які коштуватимуть менше, ніж аналоги в Європі.

Нагадаємо, на моделі «Пілігрим» винахідник встановив свій особистий рекорд, подолавши 400 кілометрів за неповних 28 годин.

Ліля Кочерга, CBN

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.