На Кіровоградщині запобігли відчуженню 12 гектарів золоторудних земель

309
кількість переглядів

Органи прокуратури Кіровоградської області у суді найвищої інстанції довели незаконність відчуження у приватну власність земель, розташованих над Юр’ївським золоторудним родовищем, передає CBN з посиланням на пресслужбу відомства.

Зокрема, Верховний Суд задовольнив чотири касаційних скарг прокуратури щодо незаконності відчуження цих земель.

Мар’ївська сільська рада Компаніївського району за рахунок земель сільськогосподарського призначення передала 68 громадянам у власність земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва. Вони розташовані над Юр’ївським золоторудним родовищем, яке є стратегічно важливим для України родовищем загальнодержавного значення та одним із найперспективніших об’єктів для промислової розробки дорогоцінних металів, а саме золота.

Цим рішенням сільрада порушила ст. ст. 22, 38, 39, 122 Земельного кодексу України та ст. 58 Кодексу України про надра.

З огляду на це прокуратура упродовж чотирьох років у різних судових інстанціях послідовно відстоювала порушені інтереси держави. Нині вона добилася ствердного результату, чим запобігла приватизації золоторудних земельних ділянок загальною площею 12,25 га.

Нагадаємо, що минулого року підприємство ТОВ «Ліра Майн Мінералз» планувало видобутку руд золота на Клинцівському родовищі – під Кропивницьким та в Компаніївському районі.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.