Контузію пережив легше, ніж коронавірус: історія боротьби учасника АТО з Кропивницького із Covid-19

4418
кількість переглядів
Анатолій Компанієць

Вирваний із життя місяць та мінус 12 кілограмів ваги – такі наслідки для військового Анатолія Компанійця мав Covid-19. Хворобу кропивничанин переніс тяжко. Був підключений до апарату штучної вентиляції легень. Лікування від вірусу завершив у квітні, але головний біль його турбує і дотепер. Крім того, чоловік досі не позбувся запалення легень. Розказав свою історію CBN, аби земляки були обережніші й розуміли, що від коронавірусу ніхто не застрахований.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кропивницька журналістка розповіла, як переборола коронавірус

До Covid-19 ставився скептично, розповідає 44-річний Анатолій Компанієць. Думав, хвороба його не зачепить. Коли 27 березня відчув печіння в очах і підвищення температури, здивувався:

– У мене підвищилася температура до 38 градусів. Наступного дня температура впала, я думав, що все гаразд. Але боліли, пекли й чухалися очі – таке відчуття, неначе кон’юнктивіт. Далі температура підвищилася ще більше. Я звернувся до сімейного лікаря. Вона призначила мені рентген, різні аналізи. Але, як виявляється, рентген не завжди показує запалення легень. Це так десь у відсотків 60 людей – не бачить рентген, що у них є пневмонія.

Попри це лікарка Анатолія запідозрила, що з легенями не все гаразд, тож наполягла на подальшому обстеженні.

– Мені зробили експрес-тест – взяли кров з пальця, – згадує Анатолій Компанієць. – Але, знову ж таки, – кров з пальця, кров з вени не покаже нічого. Весь цей час я знаходився на самоізоляції. 1 квітня в мене піднялася температура до 39,7. Чим ми не намагалися її збити, нічого не виходило. Мене направили в міську лікарню, другого квітня зробили ПРЛ-діагностику і виявили коронавірус. Четвертого квітня я зразу ж потрапив до реанімації. Я почав задихатися, мені не вистачало кисню. Відчуття таке, що, скажімо, ти все бачиш, ти все відчуваєш, спілкуєшся з людьми, але, як риба, ти хапаєш повітря, а нічого не відбувається. Ти розумієш, що перед очима пливуть кола і ти просто втрачаєш свідомість.

Анатолій майже не їздить громадським транспортом – частіше за все ходить пішки. Коли інфікувався, відразу поставив собі питання, де саме це могло статися. Хворобу підчепив в обласному госпіталі для ветеранів, припускає чоловік. І посприяв цьому знижений після лікування імунітет. Контактних осіб і досі перевірили не всіх:

– Список перший контактів, то їх взагалі деяких ніхто й не перевірив по сьогодні. До дружини приїхали вже через тиждень, та й те, дякуючи друзям, дякуючи небайдужим, які вже наполягли, щоб у сім’ї взяли ці аналізи. Тест був негативний, що у дружини, що у дітей.

Лише через кілька діб реанімаційних заходів стан чоловіка став стабільно тяжким. Контузію у 2015 році пережив легше, ніж коронавірус, зізнається військовий:

– За перші десять днів я втратив 12 кілограмів. Лікар моя, Ірина Вікторівна Панченко, каже, що в мене не було шансів. Вона врятувала цього разу. Це таке відчуття, коли ти все усвідомлюєш, відчуваєш, але просто задихаєшся і втрачаєш уже свідомість. Здорова нормальна людина. Тяжко, страшніше все було, ніж того разу.

Медикаменти, яким лікують коронавірус, досить «тяжкі» для організму, розповідає військовий:

– Це антибіотики останнього покоління. Мені кололи «Іміфорс». Для мене дуже тяжким виявився «Гатилин». У мене після контузії в голові ангіома, тож судини від ліків дуже звужуються, доходило до того, що я втрачав свідомість просто, коли ці ліки «капали». На сьогодні багато лікарів кажуть, що коронавірус не лише легені вражає, а й судини. Протягом всього лікування та і сьогодні в мене сильний головний біль, який не полегшує жоден препарат.

Виписали чоловіка із правосторонньою пневмонією:

– В мене досі ця пневмонія, але вона не інфекційна. От я робив КТ, мені пишуть: «легені, як скло». Тобто легені вражені, темні місця на них.

Деякі ліки, які передбачає протокол лікування коронавірусу, – неефективні, вважає кропивничанин. Нині військові з Кіровоградщини ведуть перемовини зі страховими компаніями та депутатами, аби отримати медстраховку з обласного бюджету. В тому числі – на випадок Covid-19.

– Я аплодую лікарям, які лікують, а керівникам, які забезпечують ці медичні заклади, бажаю ефективної роботи, і швидкої, і якісної. Якщо чогось не вистачає, певних препаратів, вони повинні стукати і двері виламувати. Бити себе в груди і казати, що треба те, і те, і те. Тоді буде результат, а не боятися за свою посаду, – каже директор обласного ресурсного центру з питань допомоги учасникам АТО Віктор Колінько і додає: думали, що військових, які в більшості займаються спортом і ведуть здоровий спосіб життя, хвороба мине.

– Однак мій друг, колега Анатолій Компанієць захворів, ще й на таку тяжку форму. Зізнаюся, панікували, оскільки не було чіткого алгоритму, як діяти лікарям. Але лікарка спрацювала професійно і Толіка нашого витягла, – розповідає він.

На сьогодні, каже Компанієць, знову ж не зрозуміло, яку реабілітацію мають проходити люди, які перехворіли на коронавірус:

– Ніхто досі й не зрозумів, чи є у людини, яка перехворіла, імунітет. Але є деякі випадки, коли люди інфікувалися повторно. Мені лікарка сказала, що імунітету в мене немає взагалі після цього коронавірусу. Порадила менше контактувати із людьми, навіть зі звичайним ГРВІ, бо воно для мене причепиться. Не хотілося б це все пережити вдруге.

Поборовши хворобу, кропивничанин закликає берегтися інших. А ще – більше рухатися, це корисно для легень.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.