Прокурор: Шевченко помітив камеру і попередив Балоня про слідчі дії правоохоронців

5640
кількість переглядів

Вищий антикорупційний суд частково задовольнив клопотання прокурора й обрав запобіжний захід керівнику патронатної служби Кіровоградської ОДА Сергію Шевченку у вигляді тримання під вартою на два місяці до 23 серпня з можливістю внесення застави в сумі 5 млн 67 тис 500 грн сьогодні, 26 червня.

Правоохоронці підозрюють Сергія Шевченка у вчиненні злочину за частиною 5 статті 27 і частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу – пособництво у вчиненні злочину та прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі.

Далі пряма мова прокурора Ігоря Семака:

«Приблизно у квітні 2020 року (точна дата в ході досудового розслідування встановлюється) керівник Держспоживінспекції (вочевидь Держпродспоживслужби – ред.) області під час перебування в приміщенні ОДА зустрівся з Шевченком за ініціативи останнього. Під час цієї зустрічі Шевченко висунув вимогу передавати керівнику ОДА Балоню через Шевченка неправомірну вигоду у вигляді помісячних відрахувань від надходжень із обласних лабораторій, підпорядкованих Держспоживінспекції. Керівнику Держспоживінспекції обіцялося залишення на посаді і сприяння у здійсненні його діяльності. Пізніше в у квітні 2020 року (точна дата в ході досудового розслідування встановлюється) під час наступної зустрічі підозрюваного Шевченка із керівником Держспоживінспекції Бойчуком (голова Держпродспоживслужби області Ігор Бойчук – ред.), йому повторно було висунуто вимогу передавати Балоню через Шевченка неправомірну вигоду помісячно в сумі певного процента відрахувань надходжень структурним підрозділам Держспоживінспекції. У той же день керівник Держспоживінспекції зустрівся з керівником ОДА Балонем. Останній під час зустрічі підтвердив правомірність і правильність інформації, повідомленої Шевченком щодо необхідності передачі Бойчуком щомісячних відрахувань».

Згідно з даними прокурора, за якийсь час Шевченко написав у телеграм Бойчуку про необхідність передачі грошей. Суму першого траншу назвав 110 тисяч гривень. За рік мало набігти 1,3 млн грн. Того ж дня Бойчук звернувся до правоохоронців.

Так правоохоронці розпочали негласні слідчі дії щодо керівника патронатної служби Кіровоградської ОДА Сергія Шевченка і голови Кіровоградської ОДА Андрія Балоня.

Як заявив на суді прокурор, 2 травня знову відбулася зустріч Андрія Балоня та Ігоря Бойчука в ОДА. Того ж дня Сергій Шевченко озвучив Ігорю Бойчуку нову цифру, скільки той має платити щомісяця – 15% від офіційного обороту усіх лабораторій ветеринарної медицини підрозділів Держпродспоживслужби області.

4 червня правоохоронці зафіксували передачу першого траншу – 100 тис грн. Відбулося це в машині Сергія Шевченка. У матеріалах слідства, за словами прокурора, йдеться про те, що керівник патронатної служби обурився, що сума неповна. На наступний раз запропонував її подвоїти – 250 тис грн. Ігор Бойчук мав щомісяця передавати голові ОДА Андрію Балоню.

Прокурор також повідомив, що 25 червня під час обшуку в кабінеті голови ОДА правоохоронці знайшли з першого траншу 40 тис грн. у внутрішній кишені піджака Андрія Балоня.

Наступна передача, за інформацією прокурора, відбулася 25 червня. Ігор Бойчук передав 250 тис грн. Сталося це знову в машині Сергія Шевченка. Тоді ж останній, як зазначив прокурор, підтвердив, що Бойчук тепер захищений від звільнення і є членом команди.

Прокурор зауважив, що другий транш грошей передавався разом із папкою, у якій була камера. Сергій Шевченко її помітив, сфотографував і встиг переслати повідомлення своєму шефу.

Розуміючи, що ведеться слідство, як переконаний прокурор, того ж дня Сергій Шевченко оперативно зустрівся зі своїм знайомим і передав йому пакет із грішми на зберігання. У ньому було 200 тис грн.

Вимоги прокурора суд задовольнив частково. Той просив застави 8 млн 569 тис грн. Адвокат натомість просив зменшити її розмір. Апелював до віку підозрюваного, якому 25 років, а також акцентував увагу на упередженості слідства.

Суд визначив розмір застави в сумі 5 млн 67 тис 500 грн.

Якщо підозрюваний внесе заставу, у своєму рішенні суд також зобов’язав його носити електронний браслет впродовж двох місяців.

Якщо провину керівника патронатної служби Кіровоградської ОДА Сергія Шевченка доведуть, йому загрожує від 8 до 12 років із повною конфіскацією майна.

Як уже повідомлялося, учора СБУ і НАБУ провело обшуки в ОДА, а також у будинках де мешкають очільник Кіровоградщини Андрій Балонь і керівник патронатної служби ОДА Сергій Шевченко.

У будинку Андрія Балоня правоохоронці вилучили майже 14 мільйонів готівкою у різній валюті.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.