Ми маємо зберегти громади, створені в законний спосіб, – голова Новоукраїнської ОТГ

342
кількість переглядів

Подальші кроки децентралізації мають базуватися на вже створених громадах.

Про це під час онлайн марафону «Реформа децентралізації – що насправді відбувається?» заявив голова Асоціації об’єднаних територіальних громад, голова Новоукраїнської ОТГ Олександр Корінний.

«Спробували запустити важливу та велику реформу. Перші люди повірили, пішли на вибори. Мова йшла про те, щоб створити таку систему управління громадою, яка б була горизонтальною, де б люди могли себе знайти і відчули, що до них дійсно влада наблизилась», – зазначив голова Асоціації об’єднаних територіальних громад.

Проте сьогодні в перспективних планах формування територій громад зникли більше сотні громад.

«Більше половини цих громад – спроможні громади, які повністю відповідають навіть оновленим урядовим критериям. На жаль, через політичні або бізнесові інтереси вони зникли», – розповів голова Новоукраїнської ОТГ.

Олександр Корінний нагадав, що на початку децентралізації громадам, що об’єднались першими, обіцяли найкращу підтримку та широкі можливості, а утсайдерам – примусове об’єднання.

«Проте сьогодні ОТГ, створені у 2015-2016 роках, примусово приєднують до інших населених пунктів, які не є центрами громад. Це повністю вивертає процес в іншу сторону. Той, хто нічого пять років не робить, отримає громаду, а того, хто її зробив, зараз знищують. Ми повинні зберегти ці громади», – додав Олексанрд Корінний.

Більше 20 громад сьогодні судяться з урядом. Серед них Приютівська селищна рада Олександрійського району Кіровоградської області.

Депутати ради вимагають визнати протиправним та скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року № 593-р, яким уряд затвердив перспективний план формування територій громад Кіровоградської області в новій редакції.

Приютівська селищна рада вважає розпорядження Кабміну в частині утворення Приютівської ОТГ в новому форматі шляхом поділу вже створеної громади таким, що «грубо порушує права та законні інтереси членів територіальної громади, суперечить Конституції України та чинному законодавству України, є протиправним та підлягає в цій частині скасуванню», йдеться у позові.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.