В ОДА пояснили, куди діваються залишки вакцини від ковіду

447
кількість переглядів
вакцинація
Фото Ігоря Філіпенка, CBN

Керівник департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко пояснив, куди дівається невикористана вакцина проти коронавірусу.

Про це він розповів у телефонному коментарі CBN.

«Вона на розлив може бути. Може бути, що вакцина втрачена – за рахунок розбитої ампули, наприклад, – сказав він. – Або може бути питання до некоректності зберігання, чи є проблеми з температурним ланцюжком. Тобто, такі залишки технічно передбачаються. <…> Ми зацікавлені в тому, щоб кожна вакцина потрапила до споживача. Кожна вакцина для нас – на вагу золота, і ми вважаємо, що втрати мають бути мінімальними. <…> Сама вакцина піниться, й не набирається достатній об’єм доз. Тобто є втрата на самій процедурі забору: щось лишається на шприці, а щось лишається на голці шприца. <…> Певна частина технічного невикористання може бути».

За словами Рибальченка, медики намагаються протягом шести годин, коли ще можна зберігати відкриту ампулу, знайти охочих вакцинуватися на ту кількість, що лишилася.

Нагадаємо, 1 березня на традиційному брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, що робитимуть з невикористаними дозами: «В усіх країнах світу виникає ситуація, коли дози залишаються. Ми знайшли рішення цього питання, щоб не залишалося жодної дози вакцини, щоб не треба було її утилізувати. В тому числі ми будемо додавати з інших етапів людей, коли будемо бачити що кількість медичних працівників не кратна 10, тобто будуть залишки вакцини».

В одній ампулі 10 доз. Відкриту ампулу треба використати протягом шести годин.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.