Омікрон можна легко переплутати з ГРВІ

1871
кількість переглядів
коронавірус

При будь-яких ознаках ГРВІ потрібно звертатися до сімейного лікаря та робити тест на Covid-19.

Таку інформацію надали у пресслужбі МОЗ, повідомляє CBN.

«До прикладу, симптомами коронавірусу, зокрема і нового штаму «Омікрон», може бути нежить, втома, головний біль, чхання, біль у горлі, кашель, лихоманка чи хриплий голос», – йдеться у повідомленні.

Крім того, вчені виявили, що при захворюванні на Омікрон у хворих може спостерігатися біль у вухах. А от втрата смаку і нюху Омікрону не властиві.

Симптоми нового штаму коронавірусу дуже схожі на симптоматику застуди та ГРВІ, визначити Covid-19 допоможе лише тестування.

Найбільш вразливими до нового штаму є діти, люди похилого віку та хворі на хронічні захворювання.

Затверджені Міністерством охорони здоров’я стандарти передбачають, що лікар обов’язково має призначати ПЛР-тестування на Covid-19 наступним категоріям:

– людям із підозрою на Covid-19;
– людям з ознаками інших ГРВІ;
– людям з ознаками вірусної пневмонії;
– пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;
– контактним особам при появі симптомів, які не виключають Covid-19.

Першим трьом категоріям ПЛР призначають за умови, що їм не проводився скринінговий швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Якщо ж експрес-тест виявився позитивним, то підтвердження методом ПЛР не є обов’язковим, наголосили у МОЗ.

Направлення на безоплатне тестування зобов’язаний надати сімейний лікар. Якщо він з різних причин відмовляється надати таке направлення або у вас немає сімейного лікаря, звертайтесь на гарячу лінію МОЗ (0-800-60-20-19).

Нагадаємо, що у Кропивницькому на лікуванні перебувають 74 хворих на ковідну пневмонію, з них четверо — діти. В реанімаційному відділенні лікуються дев’ятеро містян, на апараті штучної вентиляції легень — 3 людей. Амбулаторно лікуються 217 кропивничан.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.